Fenerbahçe rakip kim olursa olsun ciddi ve disiplinli oynuyor. Rakibini asla hafife almıyorlar. Oyunun hemen başında rakip alana yerleşip, rakip oyunculara alan bırakmadan, yüksek baskı yapıyor, onları hataya zorluyor. Kapılan tüm toplar dikine oynanıyor ve pozisyonlar arka arkaya geliyor.

Ayrıca  bıkmadan usanmadan çizgilerden ataklar geliştirdiği gibi ara paslarla savunma arkasına atılan toplarla da rakip kalede tehlikeli olmasını biliyor Fenerbahçeli oyuncular. Bu oyun tarzı muhakkak ki İsmail Kartal’ın taktik mühendislik çalışmasının ürünü. Ancak Fenerbahçe’de oynayan oyuncuların disiplinli,  yetenekli, tam profesyonel anlayışa sahip olmasının da payı çok büyük bu güzel oyunda.

Fred çok özel bir isim. Her yerde top kapabiliyor. İsmail, her maç performansını yükseltiyor. Ferdi, muazzam oynuyor. Sarı-lacivertliler, hücum organizasyonlarını genelde Ferdi’nin kanadından yapıyor.

Tek tek her oyuncuyu övmek gerek aslında. Fenerbahçe’de vasattı diyebileceğimiz tek bir oyuncu bile yok. Ayrıca hepsi kulübü benimsemiş. Kimsede ego yok. Hata yapanı diğeri teselli ediyor. Takım kimyası da oturmuş. Hal böyle olunca da Fenerbahçe adeta sahada dans ediyor, galibiyetler arka arkaya geliyor.