Ligde 10 haftalık galibiyet serisiyle Trabzonspor önüne çıkan Fenerbahçe, belli ki ağır baskı altındaydı. Elbet takımlar mağlup olur. Fenerbahçe de bu mağlubiyet ile başından savmış oldu galibiyetler serisi baskısını.

İlk yarıda pozisyon zenginliği yoktu. Trabzonspor, savunmada kalabalık olup ilk toplara müdahale etti. Rakibine adeta kaleyi göstermedi. Bordo-mavililer, ilk atağında golü buldu, Visca’nın ortasında Onuachu zıplamadan kafayı vurdu.

Abdullah Avcı’nın planı tıkır tıkır işliyordu. Topu rakibe bırakıp, alanı iyi kapatıp ani ataklarla gol bulmayı planlayan Avcı istediğini aldı. İkinci yarının ilk 2 dakikasında Trabzonspor’un bulduğu 2 golü eminim Avcı da beklememişti.

Becao, Djiku ve Serdar Aziz gibi üç önemli stoperinin yokluğunda Samet-Oosterwolde ikilisi sınıfta kaldı ve Trabzonspor’un ekmeğine yağ sürdü. İsmail Kartal’ın da geriye düştüğü anlar için bir B planı olmadığını gördük. 

Hakem Zorbay Küçük ve VAR’da Mete Kalkavan, 2022’deki Trabzonspor-Fenerbahce maçında da görevdeydi. Ne tesadüf ama! Küçük iptal ettiği Trabzonspor golünde haklıydı. Fenerbahçe’nin kazandığı penaltı da doğru karar verdi. İsmail’e çıkan iki kart da doğruydu. Penaltı tekrarı ve Trabzon’un dördüncü golünün iptalinde VAR doğru tespitler yaptı.