Galatasaray, Süper Lig’in çok üzerinde bir kadro kalitesine sahip. Okan Buruk’un elindeki isimlerin tamamı bireysel anlamda fark yaratabilecek düzeydeler. Yüzde 100 değil yüzde 60 hazır olsalar bile yine de şampiyonluğa en yakın kulüp Galatasaray olur.

Hafta içi mücadelesi olmasına rağmen tribünlere gelen sarı-kırmızılı taraftarların Şampiyonlar Ligi kalitesine alışkanlığı sebebiyle Süper Lig vasatlığında istedikleri heyecanı yaşayamadıkları kesin. Galatasaray ilk devrede gol dışında keyif veren bir oyun ortaya koyamadı. 1-0 ile soyunma odasına gitmek Galatasaray’a büyük bir avantaj sağladı. Skoru elinde tutan Okan Buruk’un öğrencileri 65 dakika tempoyu istedikleri gibi yönlendirerek, sahanın patronu oldular. Ancak bu dakikadan sonra Karagümrük, Galatasaray kalesinde daha etkili olmaya başladı.

Karagümrük oyunun son bölümünde rakip sahaya yerleşmeye çalışırken Galatasaray sürpriz çıkışlarla maçı kopartacak pozisyonları yakaladı. Aslında bir gerçek var ki; 90 dakika boyunca Karagümrük, Galatasaray izin verdiği kadar oynayabildi. Derbi öncesi oynanan futbol tatmin etmese de Galatasaray ve rakipleri arasında gerçekten büyük bir fark var. Bu fark ligin kaderini fazlasıyla etkileyecek. Hatta bu kalite farkı derbide de kendisini gösterecektir!