Galatasaray- Başakşehir mücadelesinde Cihan Aydın; seyirci baskısı, büyük takım baskısı hissetmeden güzel hakemlik yaptı. Sınırda olan, kırmızı denen pozisyondaki sarı kartında da doğruydu. FIFA’ya giden yolu açık olsun.

Fenerbahçe-Alanyaspor karşılaşmasından Çağdaş Altay gayet başarılı çıktı. Kırmızı kart denen, ayağı basma olayı sınırdaydı. Hakemin sarısına hak vermek gerekir. Ayrıca penaltı pozisyonunda Alanyasporlu oyuncu, Fenerbahçeli oyuncuyu kucaklamış; kucaktan kurtulmak isterken oyuncu da yeri boylamış. Nasıl penaltı vermesin? Oyuncu, penaltıyı hak etmesi için illa rakibinin kucağında mı kalmalı? Kucaklanan oyuncuya faul için hakemin neyi görmesi gerekiyor ki! Çağdaş Altay avantajları da cesaretle oynattı. Gösterdiği isabetli sarılarla maçın tansiyonunu düşürdü. Kısaca zor maçın içinden iyi çıktı.

Kayseri - Beşiktaş müsabakasında baygın ve yorgun bakışlı hakem Kadir Sağlam uzun süreden beri ilk kez güzel yönetim gösterdi ve tebrikleri hak etti.

Diğer maçlarda Zorbay Küçük, Burak Pekkan, Direnç Tonusluoğlu ve başarısız performans döneminden sonra Atilla Karaoğlan, oldukça başarılıydılar. Emre Kargın ve mental yorgun olduğu anlaşılan Abdülkadir Bitigen daha iyi olmalılar. Ali Şansalan’ın ise bu performansı ile algoritmadan hala nasıl şans aldığı merak konusu!