Galatasaray’ın kazandığı bütün şampiyonluklar çok değerli ama bu sene çok farklı. İftiralar, kurgular, saha dışı planları, açıkça yapılan düşmanlıklar, kurulan ittifaklar bütün zorluklara karşı tek başına mücadele veren Galatasaray camiası. Yöneticileri tehdit edildi. Çalışanları darp edildi. Futbolcularına, teknik direktörüne iftiralar atıldı. Ama Galatasaray takımı bir dakika bile pes etmedi. Başkan Dursun Özbek futbolcularının emeğini çalmaya çalışanlara karşı saha dışında yardımcısı Erden Timur ve yönetim kurulu üyeleriyle resmen kafa tuttu!

Okan Buruk’un kariyer sezonu oldu. İcardi, Mertens, Muslera, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Torreira başta olmak üzere bu gurur dolu şampiyonluk hepsine analarının ak sütü gibi helaldir. Bir haftalık bile olsa Galatasaray’ın finalleri kaybetme ihtimaline tarihi gerçekleri unutarak inanan ülke futbolu bir defa daha gördü ki ortada bir kupa, sahada Galatasaray varsa sonuç değişmez! Çünkü Galatasaray’ın büyüklüğü tek maçlık günlük başarılarla değil kazanılan kupalarla tarihe yazılmıştır.

Emeğin, alın terinin şampiyonu Galatasaray 5. yıldız yolunda aslanlar gibi yürümeye devam ediyor. Galatasaray camiasını yürekten tebrik ederim.