Futbol için olmaz denilen oldu devlet kurumuna resmen operasyon çekildi! TFF, kuruluşu, işleyişi TBMM tarafından 5894 sayılı kanunla belirlenmiş devlet temsili yapan kurumdur. Bu kurumun içindeki suç içeren olaylar ya da saha dışından içeriye sızma şeklindeki yapılanma organizasyonları devlete yapılan operasyonlardır.

Son olarak Süper Lig hakemleriyle MHK Danışmanı Hugh Dallas ve VAR’dan sorumlu Cem Satman’ın katıldığı toplantının kaydının sızdırılması ciddi bir istihbarat organizasyonunu da deşifre etmiş oldu. Yurtdışı merkezli bir hesaptan sızan görüntüde sadece Galatasaray-Antalyaspor maçındaki bir penaltı pozisyonu yer aldı. Hakem Abdulkadir Bitigen ile VAR Özgür Yankaya’ya yanlış karar verdikleri için fırça atan Dallas’ın başka maçlardaki pozisyonlar için neler konuştuğu kirli eller tarafından servis edilmedi! Geçen sezon meşhur, “Ofsaytımsı” kelimesinin geçtiği Sivas-Galatasaray maçı ile aynı haftaki G.Antep-Beşiktaş maçları dışında hiçbir VAR kaydının açıklanmaması operasyonuna bu defa kayıtların tamamını açıklayan TFF izin vermedi!

Devlet yetkisi ve koruması altındaki bir kurumunun toplantısından haberleşmenin kayda alınmasıyla gizliliğin ihlali suçu işlenmiş olup savcılık operasyonu şart olmuştur. Bu suçu kimin, kimlerle, ne şekilde organize olarak işlediği devlet itibarının korunması adına ortaya çıkarılmak zorundadır. Devletin itibarını hiçe sayarak organizasyon kuranlar devletin tokadını en sert şekilde yemelidir!