Süper Lig’in kaos ortamında oynanan maçta Fenerbahçe de Kayserispor da gayet centilmence mücadele ettiler. Her iki takımda açık oyunu tercih etti. Fenerbahçe’de Serdar, Batshuayi ve Cengiz vardı 11’de. Cengiz, önce şık bir gol attı, ardından Batshuayi’ye golü attırdı. Böyle bir Cengiz her zaman oynar Fenerbahçe’de.

Fred, Ferdi gibi iki süper oyuncuya bitirici Cengiz ve Batsuhayi de eklenince maç erken kopabilirdi. Ancak ilk yarı biterken yapılan acemice hata skoru 2-1’e getirirken Kayserispor umutlandı. Defansın arkasına atılan toplarda Fenerbahçe sıkıntı yaşıyor. Galatasaray da böyle uzun toplarla pozisyon üretmeyi seviyor. Fenerbahçe için derbi öncesi iyi bir uyarı oldu aslındı.

Zorbay Küçük, mükemmele yakın bir yönetim gösterdi. İki penaltıda da standardı yakaladı. Fred ve Mert Hakan’ın gördüğü kırmızı kartlar tam bir acemiliktir, aymazlıktır. Fenerbahçeliler, Zorbay Küçük’e kızacağına Mert Hakan’a kızsın. Mert Hakan, oyuna girdi, yaptığı itirazlarla takımın da sinir katsayısını yukarı çekti.  İtirazdan gösterilen kartlarla ilgili yorum yapmak doğru olmaz. Ancak, FIFA kokartı İngilizce sınavını geçemediği için alınan Zorbay Küçük, Fred’in İngilizce veya Portekizce ettiği küfrü nasıl anladı?