Ne Fenerbahçe ne de Beşiktaş derbisi bu kadar keyifli değildi. Galatasaray karşısında futbol oynamak için sahaya çıkan bir rakip buldu. Kasımpaşa ve Galatasaray’ın arasındaki mücadele ortaya konan futbol kalitesiyle tam anlamıyla Beyoğlu derbisiydi.

Galatasaray karşısında dersine iyi çalışmış bir Kasımpaşa takımı vardı. Orta sahada yaptığı baskı ve mücadele Galatasaray’ın bütün dengesini bozdu. Ev sahibi ekibin mücadele gücünün üzerine Kerem Demirbay’ın baskı altında yaptığı hatalar ve diğer Kerem’in etkisiz oyunu Kasımpaşa’nın cesaretini arttırıp skor üretmesinin önünü açtı. Orta sahası düşen Galatasaray’ın kanatları Kerem, Zaha değişikliği ile işlemeye başladı. 3-2’lik şok sonrası Galatasaray penaltı ile oyuna yeniden tutundu. İcardi kaçırdığı penaltıyı attığı beraberlik golüyle telafi edince oyunun kaderi değişti.

3-3’lük skor sonrası 10 kişi kalan ve kulübesi büyük takımlara göre yetersiz olan Kasımpaşa oyundaki etkisini kaybetti. Bu dakikadan sonra kadro kalitesi Galatasaray’a galibiyeti getirdi. Ligin lideri karşında cesurca, korkmadan, delikanlı gibi bir futbol ortaya koyan Kasımpaşa’yı ve pes etmeden savaşan Galatasaray’ı tebrik ederim. Kasımpaşa galibiyeti yazılacak şampiyonluk hikâyesinde dönüm noktası olarak yerini alacaktır.