Davutoğlu, "Var olan sorunlarımızı çözmenin yegane yolu doğrudan siyasi katılım ile kendi görüşlerimize uygun siyasi tercihlerde bulunmaktır. Demokrasinin gereği olan bu görevimizi yerine getirirken herkesin sükunetle ve yasalara uygun bir şekilde bunu yapması ve geçtiğimiz bazı seçimlerde gözlenen gerilimlerin, tartışmaların yaşanmaması dileğindeyim. Her birimize düşen en temel sorumluluk bu seçimlerden gerekli dersleri çıkarmak" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte İstanbul Eyüpsultan Göktürk’te bulunan Nejat Sabuncu İlkokulu’nda 2274 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Ardından oy kullandığı okulun önünde seçimlere ilişkin değerlendirme yapan Davutoğlu, şunları dile getirdi:

"DEMOKRASİNİN GEREĞİ OLAN BU GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİRKEN HERKESİN SÜKUNETLE VE YASALARA UYGUN BİR ŞEKİLDE BUNU YAPMASI"

"Bir kez daha sandıklara giderek demokratik sorumluluğumuzun gereği olan oylarımızı kullanıyoruz. Her şeyden önce bu yerel seçimlerin, şehirlerimiz için, ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ve bir önemli dileğim de bu seçimlerde katılımın yüksek olmasıdır. Var olan sorunlarımızı çözmenin yegane yolu doğrudan siyasi katılım ile kendi görüşlerimize uygun siyasi tercihlerde bulunmaktır. Türkiye'de demokratik bilinç çok yüksektir. Katılım genelde yüksek seyretmiştir. İnşallah bu seçimlerde de bunun yüksek olmasının ümidini taşıyorum. Demokrasinin gereği olan bu görevimizi yerine getirirken herkesin sükunetle ve yasalara uygun bir şekilde bunu yapması ve geçtiğimiz bazı seçimlerde gözlenen gerilimlerin, tartışmaların yaşanmaması dileğindeyim. Her birimize düşen en temel sorumluluk bu seçimlerden gerekli dersleri çıkarmak gerekli sonuçları çıkarmak ve milletimize hizmet etmenin daha iyi yollarını, güzel yollarını birlikte keşfetmeye çaba sarf etmektir. Bir kez daha ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum ve bütün seçmenlerimize bir şenlik içinde gerçekleştirdikleri bu seçim dolayısıyla tebriklerimi iletiyorum"

(ANKA)