Galatasaray, Beşiktaş’ı antrenman temposunda oynayarak mağlup etti. Sarı-kırmızılı oyuncular 1-0 önde başladıkları maçı idare ederek 90 dakikayı tamamladı. Henüz ikinci dakikada Beşiktaş kendi kalesine golü attı. Galatasaray’a sadece skoru korumak kaldı.

Derbi öncesi Zaha ve Oliveira’nın adına sakatlık konan krizleri olmasa Okan Buruk sahayı daha rahat şekilde organize edebilirdi. Beşiktaş cephesinde maçtan önce taraftarların ortaya koyduğu sinerji sahaya yansımamış. Özellikle Beşiktaş yönetimi için derbi sonrası milyonların verildiği Muçi ve Musrati yatırımı tartışılmaya başlayacaktır. Genel anlamda taraftarları için sezonun özür maçı futbolcuları çok etkilememiş. Bu durum Galatasaray’ın en büyük kozu oldu. Ancak haftalardır devam eden skoru koruma hastalığı derbide de kendisini gösterdi. Galatasaray takımı skoru korumak yerine rakip sahada baskıyı arttırarak devam ettirmiş olsaydı skor çok daha farklı bitirebilirdi.

Ancak tartışılacak oyun kalitesinden öte Galatasaray şampiyonluk yolunda altın değerinde bir galibiyet kazandı. Artık iyi oynamanın değil, “Nasıl oynarsan, oyna kazan” haftalarındayız. Galatasaray en stresli maçını kayıpsız geçti. Şampiyonluk yolunda psikolojik üstünlük tamamen Galatasaray’a geçti. Bundan sonra Fenerbahçe için stresli günler başlamış oldu.