Fenerbahçe istekli, ikinci ve üçüncü bölgede baskılı başladı maça. Meyvelerini de hemen gol olarak aldı. Kimse bu galibiyeti İstanbulspor ile sıklet farkına bağlamaya çalışmasın. Fenerbahçeli oyuncular göstere göstere yaptı şovunu.

Cengiz’in ilk golüne İsmail Kartal, oyuncusundan daha çok sevindi. Cengiz’in gole, motivasyona ihtiyacı olduğunu biliyormuş Kartal. Bu golden sonra sahada milli yıldızın bariz şovu vardı. Önce ayağının kayması ile kendi kalesine gol yaptırdı sonrasında takipçiliğini konuşturup 2. kez fileleri buldu. Devamında kendi klasına yakışır 2 gol daha attı. Cengizli Fenerbahçe adeta yağmur oldu yağdı İstanbulspor’un üzerine

Farklı galibiyete rağmen aslında Fenerbahçe bu maçta azımsanmayacak top kaybı ve pas hatası da yaptı. İsmail Kartal’ın bu gerçekleri de görmesi gerekir. Tüm bunlara rağmen Fenerbahçe birçok gol ve bir de penaltı kaçırdı. Hem tribünleri dolduran hem de TV’den izleyen taraftarına güzel bir pazar günü yaşattı.

Hakem Volkan Bayarslan bu maçta bile faul kararlarında hatalıydı. Ayrıca oyuncuları terbiye etme hakkını da nereden almış acaba Bayarslan? Ancak Fenerbahçeli Cengiz’in attığı üçüncü gol öncesi Serdar Aziz’e yapılan faulde avantaj uygulaması da çok iyiydi. Bu noktada hakkını teslim etmek gerekiyor Volkan Bayarslan’ın.