Olay, 7 Ekim Cumartesi Günü Adnan Kahveci Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde M.P. isimli şüpheli A.Knin yanına gelerek yabancı uyruklu olduğunu ve kuyumculuk yaptığını söyledikten sonra elindeki külçe altın görünümlü çakmakları gösterdi. Bu sırada başka bir şüpheli de ikilinin yanına gelerek altın görünümlü çakmaklardan satın aldığını söyledi.

Şüphelilere güvenen A.K. çakmakları 18 bin 200 TL karşılığında satın aldı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan A.K. polis merkezine gitti. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, şüpheli M.Pnin aynı yöntemle Arnavutköy, Başakşehir, Güngören ve Kadıköyde de dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Güngörende yakalanan şüpheli M.P.nin 49u nitelikli dolandırıcılıktan 70 adet suç kaydının olduğu belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.P. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan M.Pnin mağdurlardan  toplamda 49 bin lira ve bin 500 dolar aldığı öğrenildi.

(DHA)