Başakşehir Süper Lig'in 22'nci haftasında sahasında Fenerbahçeye 1-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan açıklamalarda bulundu.

Kırmızı kart sonrası bütün planların bozulduğunu ifade eden Çağdaş Atan, İlk 20 dakika çok iyi giriş yaptığımız maç oldu. 2-3 kere planladığımız geriden oyun kurarak rakibin arkasına gitmeyi yakaladık. Ama Oosterwolde ve Ferdinin muazzam hızları, geçişleri engelledi. Biraz top kaybı yapmaya başladık. Baskıda kaybettiğimiz toplar Fenerbahçeye ceza sahası içinde vuruş imkanı sağladı. Figueiredonun 2nci sarı karttan atılması bütün oyun planımızı bozdu. Fenerbahçenin gerçekten çok kaliteli kadrosu var. Hem de ceza sahası içine etkili toplar gönderen isimler var; Tadic, Szymanski, İrfan Can. Sonradan giren oyuncular iyi oyunculardı. İkinci yarıda çok daha iyi mücadele etmeye başladık. Pozisyon da vermeye başladık. Maçı 0-0 bitirebilirdik. Futbolun güzelliği, maalesef penaltıyla maçı kaybettik. Gereksiz yere verilen fauller vardı. Sarı kartlara oyunun tansiyonun arttırırdı. Oyuncularımı üstün mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Fenerbahçe ve Galatasaraya şampiyonluk yarısında başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

GÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA POZİSYON PENALTIYDI

Hakemler hakkında konuşmayı sevmediğini söyleyen Atan, Batshuayinin pozisyonunu izlemedim. Penaltı verilebilecek pozisyonmuş. Çok hakemle ilgili konuşmayı sevmiyorum. Oyunda kalalım istiyoruz. Oyunda kalınca da B planı deniyor, onu konuşalım ama neye göre konuşalım. Çok hakemi buraya taşımak istemiyorum. Belki yönetimimiz açıklama yapabilir ama gördüğümüz kadarıyla penaltı pozisyonu penaltıydı dedi.

DENİZ GAYET İYİ OYUN OYNADI

Deniz Türüçün karşılaşmada iyi performans gösterdiğini ifade eden 43 yaşındaki teknik adam, Deniz, gayet iyi oyun oynadı. İlk yarı Tadicin vücudunu kullanıp Ferdiyi takip etmesi konusunda uyarmıştık. 1-2 kere futbolun kuralları içerisinde blokladı. Bunları yüksek motivasyon anlamı olduğunu düşünmüyorum yorumlarında bulundu.

"SAKAT OYUNCULAR DÖNDÜĞÜNDE OYUNUN İÇİNDE DAHA GÜÇLÜ KALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Takımdaki sakat oyuncular hakkında yorumlarda bulunan Çağdaş Atan, Serdar'ın bel spazmı problemi vardı. Son idmandan önce bir sıkıntı yaşamıştı. Sahanın içinde sakatlığı nüksedebilirdi. Pelkasın dizinde bir problem vardı. Mehdinin üst adalesinde bir sakatlık var. Opoku cezalıydı. Bu 4 oyuncunun olmaması bizi hamle konusunda sıkıntı oluşturdu. Bu oyuncular döndüğünde oyunun içinde daha güçlü kalacağımızı düşünüyorum şeklinde konuştu.

UZUN ZAMANDIR ŞAMPİYON OLAMAYAN FENERBAHÇEDE BU HIRSI ANLAYABİLİYORUM

Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Bakinin açıklamaları hakkında yorumlarda bulunan Atan, şöyle konuştu:

Biz hiçbir zaman uğraşmadan, bazen iyi oynayarak, iyi savunma yaparak bu lige renk katmaya çalışıyoruz. Benim ismimi kullanmasını strese yoruyorum. Oyuncunun da taraftarın önüne düşürmesini doğru bulmuyorum. Uzun zamandır şampiyon olamayan Fenerbahçede bu coşkuyu hırsı anlayabiliyorum.

EMRE MOR İSTEDİĞİM BİR OYUNCU

Hücuma, kanat bölgesine takviye istediklerini ifade eden Çağdaş Atan, Emmanuel yaklaşık 10 haftadır aramızda yok. Premier Ligde Watfordda çıkış yapan bir oyuncu. Maalesef biz bekleneni alamadık. Kendisi de Watforda geri döndü. Olursa sol bek takviyesi düşüyoruz. Emre Mor, çok beğendiğim bir oyuncu, istediğim bir oyuncu. Fenerbahçede istediği kadar süre alamıyor. Belki bu opsiyon değerlendirebilir. Bize katılırsa gücümüze güç katacağını düşünüyorum diyerek sözlerini noktaladı.

(DHA)