Kimilerine göre VAR, bana göre ise en başta TFF olmak üzere tüm kurulları ‘yok’ hükmündedir. ‘Balık baştan kokar’ denir. Mehmet Büyükekşi’nin başında olduğu TFF ve tüm kurulları Mehmet beyin soyadı gibi ‘ekşi’ tadı veriyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında Süper Kupa’yı üç-beş kuruş için Arabistan’da oynatmak zaten başlı başına bir skandal ama onunla da bitmiyor. Hakem camiası kaynıyor. Bir kişi bile memnun olmaz mı? Ne başkanı, ne teknik direktörü ne futbolcusu ve ne de taraftarı memnun. Tek memnun olan kendileri. Hatta umursamadan ve aldırmadan devam ediyorlar.

VAR sistemi teoride çok işe yarayacaktı. Ama maalesef kendi işlerine geldiği gibi uyguluyorlar. Yani kimisine göre VAR, kimisine göre yok. Sanki babalarının çiftliği, istedikleri gibi hüküm sürüyorlar. Her hafta her maçta ayrı bir VAR skandalı yaşanıyor. TFF bünyesinde krallıklarını kurmuşlar ve istedikleri gibi at oynatıyorlar.

Çözüm yolu çok basit. Sayın Büyükekşi TFF’nin başına nasıl geldi, kim destekledi ve nasıl böyle kolayca başkan oldu sorgulamak istemiyorum. Ama Büyükekşi ve tüm kurulları istifa etmelidir. MHK sıfırdan dizayn edilmeli ve yuvalanmış çetelerden kurtulmalıdır. Çünkü verdikleri skandal kararlara bizleri bırakın artık “Kargalar bile gülüyor”. Çare değişimdir. Bakın koskoca CHP’de bile Kılıçdaroğlu değişimin önüne geçemedi.