Şampiyonlar Ligi’nden elenirsin normal, Avrupa Ligi’nden elenirsin bir yere kadar normal ama Türkiye Kupası’ndan elenmek ayıptır! Karşında ligin orta sıra takımlarından Karagümrük var. Sahaya yıldız diye aldığın Tete ve Zaha ile çıkmışsın, ortada yıldız performansı olmadığı gibi vasatın bir tık üzerinde bile fayda yok! Tete, Zaha, Ndombele ve Ziyech gibi hayal kırıklığı yaratan transferleri uzun süredir hatırlamıyorum. Keşke bir şans olsa ilk uçakla yollanabilseler.

Okan Buruk, Zaha oynasın diye kurguladığı 10 numarada Kerem Aktürkoğlu’nu oynatma sisteminin aklından çıkarmalı. Geçmişte denedi olmadı üzerine Kerem’in performansı düştü. Zaha buysa hiç oynamasın en azından Kerem’in performansı düşmemiş olur. Kulübede takıma alışması gereken forvet Vinicius varken maça o mevkide Barış’la başlamayı da anlayamadım. “Vinicius da şans bulunca ne oynuyor?” diye sorarsanız, sonuç iç açıcı değil. Galatasaray’dan Torreira, Mertens ve İcardi’yi çıkardığın zaman sahada ne kalite kalıyor ne de galibiyeti getirecek bir oyun!

Bu sezon yapılan transferleri görünce Okan Buruk’a da kızamıyorum. Resmen başarısız transferlerin sonucunda Avrupa ve Türkiye Kupası elden gitti. Yönetim bu konuda sınıfta kaldı.