Şampiyonluk kolay gelmez. Lafa, söze, algıya kimse, kimseye kupa vermez. Sahada çalışacaksın, koşacaksın, geriye düşsen bile pes etmeyeceksin, rakibinin elinden maçı söküp alacaksın! Galatasaray, Karagümrük karşısında tam olarak şampiyon gibi mücadele etti. Fenerbahçe derbisi öncesinde en kritik mücadelede geriye düştüğü mücadelede stres yaşayıp panik yapmak yerine ayaklarını yere daha sağlam basarak mücadele etti. Defansta Markao gibi fizik olarak güçlü bir stopere karşı Okan Buruk’un, Davinson Sanchez’le maça başlamaması ve sonrasında oyuna geç dahil etmesi maça etki eden en önemli hamleydi.

Sonunda Galatasaray yılmadan, pes etmeden psikolojik üstünlüğü rakibine hiçbir şekilde bırakmadan sahadan istediği sonucu alarak ayrıldı. Galatasaray takım halinde çalıştı, kazandı ama Barış Alper Yılmaz etkisi çok başkaydı. 24. şampiyonluğun hikâyesinde kesinlikle Barış Alper ve Mertens’e özel bir bölüm ayrılmalı. Berkan’da attığı golle, “İyi ki geri geldin” dedirtti.

Okan Buruk ve öğrencileri alın teriyle şampiyonluk yürüyüşüne devam ediyor. Galatasaraylı futbolcular, Fenerbahçe derbisini artık şampiyonluk şölenine çevirmek için elinden geleni yapacaktır. Psikolojik üstünlük kesinlikle Galatasaray’da!