Doğru işi doğru elemana yüklemek. Verimli iş planlaması böyle bir şey. Beşiktaş’ın dün dişlileri daha yerli yerindeydi. Yine hatalar vardı ancak genel anlamda daha derli toplu bir takım izledik. Bunda Hatayspor’un sezon bitmiş gibi davranmasının da payı yok değildi.

Serdar Topraktepe, bir deneme yapıp sonuç alan bu sezonki ilk Beşiktaş hocası oldu. Daha önceki üçünün başarısız denemeleri az değildi ya Topraktepe, Amartey’i savunma göbeğinden uzaklaştırıp orta alana koyunca bir denge unsuru oluştu. Ancak sakar arkadaşımızı ne yaptı etti, yine golü yedirmeyi başardı!. Gerçekten bir Premier Lig, bir de Süper Lig şampiyonunda oynaması, dünyadaki tüm yeteneksizlerin umudu olmasına yetiyor. Bir başka doğru hamle de Muleka’nın santrforda oynatılmasıydı. ‘Hat-trick’ yapabileceği maçı golsüz tamamladı Muleka ama en azından takımı hücum alanında tutabildi.

Zaynutdinov ise bu sezon ikinci kez stoperde oynadı ve stoper performansı Bailly, Necip ve tabii Amartey’den çok daha önde.

Beşiktaş’ın hoca seçimi, geleceği açısından belirleyici olacak ancak asıl sorun kadronun ne yöne evrileceği. Maliyetli ve verimsiz isimlerden kurtulursa yeni yönetim, takımı gençlerle harmanlayıp biraz toparlayabilir.