Gürcistan ile başlayan mutluluğumuz Portekiz mağlubiyetiyle yerini krize, kaosa bırakmıştı. TFF seçimlerini hayatlarının merkezine koyanlar alınan mağlubiyetin yanına Arda Güler krizi uydurup ellerini ovuştururken Çekya karşısında aldığımız galibiyet art niyetlilerin sesini kesti. Turnuva başlamadan henüz aday kadro belli olduğunda forvetsizliğin sorun olacağının altını çizmiştik. Golcüsü olmayan Milli Takım skor üretme konusunda, rakip sahada organize olma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Cenk gibi asıl işi forvet olan bir ayak sahada olunca rakip sahadaki etkimiz arttı.

Çekya maçın henüz başında 10 kişi kalmasına rağmen istediğimiz istikrarlı baskıyı oluşturamadık. Montella’nın turnuvanın başından bu yana olmamasına rağmen Barış Alper’i ısrarla forvette oynatması kanatlarda sorun yaşamamıza neden oldu. Maçın ikinci yarısında Barış’ın kanada geçmesiyle yaptığı bindirmeler sonunda Hakan’ın ayağından güzel bir gol bulduk. Kulüpçülük yaparak Barış Alper’i eleştirenler olması gerektiği yerde neler yaptığını görünce utanmışlardır inşallah! Taçtan yediğimiz golde Mert Günok’a yapılan faulü görmeyen orta hakem Kovacs ve VAR hakemi Kwiatkowski ortak çalışmayla skandal bir karara imza attılar.

1-1 sonrası Çekya mı 10 kişi oynadı biz mi oynadık belli değildi. Skoru koruma tedirginliğimizden dolayı galibiyet golüne ulaşmakta geç kaldık. Güzel bir galibiyetle gruptan çıkmayı başardık ve yolumuz açık. Turnuvanın sürpriz yapanı biz olabiliriz yeter ki Montella kanatlardan forvet icat etme inadından vazgeçip Cenk gibi orjinal forvete şans versin ve gerekli dersleri alsın!