Galatasaray iki farklı devre oynadı. Bunun birinci nedeni oyuncu seçimleriydi. Aurier ilk maçına çıkarken karşısında çalımcı Yusuf Özdemir’i buldu. Sol bek Köhn de süratli Oğuz Aydın’la baş başa kaldı. Hem Yusuf hem de Oğuz sağdan soldan etkili geldi. Nelsson’un ikisi kritik, birisi riskli üç hayati müdahalesi olmasa skor Alanyaspor’a da dönebilirdi. Hücumda Mertens etkindi ancak sağda Barış Alper, solda Kerem Aktürkoğlu çok tepkisizdi. Her şeye karşın Cimbom, ligdeki hakemlerin yarısının vereceği Abdülkerim’in golü iptal edilmese ya da Mertens’in şutu direkten dönmese çok daha rahat oynayacaktı.

İkinci yarıda Okan Buruk hatasından döndü. ‘Kilolu’ Aurier yerini Kaan’a, ‘Casper’ Kerem de Ziyech’e bıraktı. Barış Alper de sola geçti. Galatasaray böylece dirilmiş oldu. Barış, sol kanattan gelip sağ ayakla iki mermi gibi şutla iki gol attı. Ziyech de ilk ciddi topla buluşmasında sağdan sol ayakla topu uzak köşeye bıraktı. Bir sağdan iki soldan üç harika gol, Galatasaray’ı çok da iyi oynamadığı bir gecede galibiyete taşıdı.

Cimbom, hocasının oyunu yaşadığı, yıldızlarının ağırlığını hissettirdiği her maçın favorisidir. Şampiyonluğun da 1 numaralı adayıdır.