Fenerbahçe için topa sahip olmak ilk öncelik. Oyunu çizgilere doğru genişleterek oynuyor. Rakip savunma da yayılmak mecburiyetinde kalınca Fenerbahçe açılan alanda daha rahat oynuyor. Ayrıca üçüncü ve ikinci bölgelerde yapılan presle rakibe kolay oyun kurma şansı tanımıyorlar.

Fenerbahçe için en önemli oyuncuların başında Ferdi geliyor. Dün maça sağ bekte başladı, sol bekte bitirdi. Ancak sarı-lacivertliler, Ferdi ne tarafta oynuyorsa o bölgeden hücumlarını geliştiriyor.

İsmail’in savunma arkasına sarkıttığı topu Dzeko gole çevirip takımı rahatlattı. Boşnak oyuncu, yaşı itibariyle de biraz güçsüz. Bu güçsüzlüğü nedeni ile ayakları birbirine dolanınca hakemden penaltı da aldı Dzeko.

Oosterwolde bir kaç maçtır savunmada hata üzerine hata yaptığı gibi ileri çıktığında da topları ezdi, kaybetti, geri de gelemedi. Tadic solda yalnız kalınca da sol taraftan istediği gibi rakip kaleye gidemedi.

Hakem Kalkavan saçları uzatmış,  göbek de bırakmış. Emekli hakem gibiydi sahada. Ayrıca da hazır buraya kadar gelmişken de  Fenerbahçe’ye bir penaltı hediye edeyim dedi galiba. Bu penaltıyla kendince emeklilik yatırımı mı yaptı, TFF’yi, MHK’yi mi kurtardı Kalkavan? Yoksa bir taşla bir çok kuşu vurduğunu mu düşünüyor!