Karagümrük maçını yorumlarken ‘Fernando Santos hızlı oyun istiyor’ gibi bir cümle kurmuştum. Heyhat! Ne kadar yanılmışım zaman gösterdi. Anlıyoruz ki o gün de takım, Serdar Topraktepe’nin çalıştırdığı oyunu oynamış.

Beşiktaş, Ankaragücü karşısında da açıklar verdi. Topa istediği kadar hakim olamadı. Pas hataları yaptı. Orta sahada da bariz bir üstünlük kuramadı. Ancak hiç olmazsa hızlı akınlar izledik. Ayağa paslar. Organize geçiş hücumları... Bu; şampiyonluk getirecek bir performans olmayabilir ama her hafta hoca değiştiren bir takım zaten daha iyisini de zor oynar.

Diğer önemli bir konu sakatlıklar... Sahaya sağlıklı 11 oyuncu çıkaramayacak duruma gelinmiş ki bazılarının sahadan kaçtığını düşünmek için yeteri kadar sebebimiz var. Asıl çürümüşlük bu olsa gerek.

Muçi’nin serbest 10 numara gibi oynaması hücum verimliliğini artırdı. Gol atmasına rağmen Muleka’nın dağınık oyunu ise ileride top tutulmasını zorlaştırdı. Ankaragücü’nün de sert savunması ve çalışılmış hücum çıkışlarıyla Beşiktaş’ı yıpratması, maçın izlenebilirliğini artırdı. Gedson, vatandaşı gidince silkinmiş. Musrati’nin tutukluğu ise halen giderilememiş.

Aylar sonra maç kazanmak güzel. Topraktepe ile oyun daha güzel. Ama bu ne Fenerbahçe derbisinde yeter ne de Türkiye Kupası’na kazanmaya...