Ligimiz hiç de adı gibi ‘Süper’ değil. Bir de Süper Kupamız var. Hani cumhuriyetimizin 100. yılında Sudi Arabistan’da oynanacak olan kupa. Neden Arabistan’da oynanacağını TFF Başkanı, “Tüm dünyaya izlettireceğiz” diyerek açıkladı. Yani amaçlarının, kulüplerimize para kazandırmak ve Türkiye’nin reklamını yapmak olduğunu söyledi. Ulu Önderimiz Atatürk ve cumhuriyetimizin 100. yılı önemli değilmiş. Olsu, o da kendince haklı ve emir aldığı yerler var. Ne olacak ki, 200. yüzyılda da Türkiye’de anlamlı bir statta oynanır! TFF Başkanı arkasına aldığı güçlerle, “Patron benim ve benim dediğim olacak” demek istiyor. Ne yapalım, cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılında gitsin Arabistan’da kazanan takıma kupasını Arap Şeyhleri ile birlikte gururla versin.

Benim TFF’ye isim konusunda naçizane bir önerim var. Nasıl olsa her şeyimiz süper. Şimdi bir de Arap sevici “Yallah Süper TFF” çıktı başımıza. Yakın zamanda TFF’nin Arapça site açmasından şüpheleniyorum. Duyduğuma göre Arapça öğrenmeye başlamışlar bile. Ne kadar güzel, bir dil bir insan, iki dil iki insan. Bakalım birileri bu rezalete dur diyebilecek mi, yoksa ismi bana göre ‘Yallah Süper TFF’ olarak mı kalacak. Çünkü Türkçe söyledik anlamadılar. Bu, Mehmet Büyükekşi’nin tek başına alacağı bir karar değil. Hepimiz biliyor veya az çok tahmin ediyoruz direktifin nereden geldiğini. Her fırsatta Atatürkçülüğü kimseye bırakmayan bu Fenerbahçe ve Galatasaray’ın sessizliği inanın çok vahim bir durumdur. Bu Arap seviciliği herhalde onlara da bulaştı.

Bu final başta Samsun, Ankara, İzmir ve hadi olmadı İstanbul’a yakışır. Bu yanlış ve rezaletten derhal dönülmeli. Üç-beş kuruş kazanacağız, Arapları memnun edeceğiz diye ben bu rezalete katlanamam.