Çile Beşiktaş çile... Sezon bitmiyor. Yenilen saçma sapan gollerin ardı arkası gelmiyor. Bir takımın savunması bu kadar rahat gol nasıl yer akıl sır ermiyor. Duran toplar büyük takımların silahıdır ama Beşiktaş söz konusu olunca silah hep terse patlıyor. Adam paylaşımını bilmiyorlar... Bu yenilen kaçıncı duran top golü; inanılmaz. Ya Masuaku’ya ne denilmeli? Sözüm ona ligin en iyi sol beki. Hadi canım siz de! Ciddiyetsiz, güçsüz. Al-Musrati oyundayken sevimli hayalet gibi; sıfır etki.

Bireysel hataları yaz yaz bitmez. Ancak asıl sorun takım futbolundan bu denli uzak olunması. Hep yazdığımız gibi hiçbir oyuncu diğerinin nereye koşacağını bilmiyor. Herkes ayağına top istiyor. Doldur-boşalt futbolu, etkisiz ortalar dışında bir gol opsiyonu yaratılamıyor. Mucize gibi bir penaltı olmasa iç sahadaki son maçını bile kaybedeceksin. Pes!

Hatayspor elinden geleni yaptı. Ciddiyetsiz bir rakibe karşı ayağına gelen fırsatları değerlendirdi. Oyun anlayışı, kalitesi açısından ligde iz bırakmadılar ama futbol bu. Sonuç neyse o!

Beşiktaş’ın Trabzonspor maçındaki performansını çok merak ediyorum. Bir önceki gece futbolculara Matrix vari Pele, Cafu, Messi yüklemesi yapılmazsa sonuç şimdiden belli.