Fenerbahçe turu almak için tipik bir kupa maçı oynadı. İlk maçtaki avantajlı skoru korumak için sahaya çıkmıştı. Bu anlamda akıllı da oynadı. Kalesinde yaşadığı tehlikelere İrfan Can Eğribayat ve arkadaşları başarıyla karşılık verdiler. Skor korumanın, skor için oynamaktan daha zor olduğunu bir kez daha gösterdi Fenerbahçeli oyuncular.

İlk 15 dakika sonrasında orta alanı rakibe kaptırdı. Ataklara zorlanarak çıktı. Hücumlarda savunma güvenliğini riske atmamak için çoğalamadı ileride Fenerbahçeli oyuncular. Union SG takımı fizik ve mücadele gücü yüksek oyunculardan kurulu. Bu özelliklerine uygun da oynuyorlar. İlk maçtaki skordan sonra kaybedeceği bir şey olmayınca sürekli gol için disiplinsiz ataklarla cesaretiyle oynayınca Fenerbahçe’ye de mecburen savunma yapmak kaldı. Kaleci İrfan Can’ın ilk yarıda rakibe verdiği pas yürekleri ağızdan getirdiyse de oradan gelen tehlikeli topu kurtaran da yine kendisiydi.

Ferdi ofansta ve savunmada yerden kesici olarak çok başarılı olmasına rağmen yenen gollerin birçoğunda hatasından kaynaklandığını da  İsmail Hoca görmeli artık.

Bu tur maçı,  futbol için ölçü olamaz. Önemli olan turu kazasız geçmekti bunda da başarılı olan Fenerbahçe, Avrupa yollarında da mutlu sona doğru ilerliyor.