Trump’ı destekleyen gazetenin manşeti gündem oldu

Trump’ı destekleyen gazetenin manşeti gündem oldu

ABD’de günlük olarak yayınlanan ve Başkan Donald Trump’a verdiği destekle bilinen New York Post’un bugünkü sayısı “Deliliği bırak” başlığıyla çıktı. Gazetenin manşeti ülke gündeminin üst sıralarına yerleşti.

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimini demokrat rakibi Joe Biden’a kaptıran başkan Donal Trump’a 4 yıldır icraatlarına destek veren New York Post gazetesi sırt çevirdi.  Demokrat aday Joe Biden’ın başkanlık seçimlerini kazanmasına rağmen uzun süredir ardından Trump’ı destekleyen New York Post gazetesi bugünkü sayısında ‘Deliliği bırak’ başlığı ile çıktı.

Gazete manşetinde seçimi kabul etmesi gereken Trump’a uyarılarılar da bulunuldu. Gazete kapaktan duyurduğu haberin spotunda ise, Anlıyoruz Sayın başkan, kaybettiğiniz için kızgınsınız. Ancak bu yola devam etmek yıpratıcı ifadelerini kullandı.

SAYIN BAŞKAN ÇABALARINIZ SONUÇSUZ KALDI

Gazete, Demokrat Joe Biden’ın seçimi kazandığını açıkça belirtmese de Trump’ın seçimlerde hile olduğunu kanıtlama girişimlerinin sonuçsuz kaldığını haberinde şu ifadelere yer verdi:

Seçimi soruşturmak için her türlü hakka sahiptiniz ancak açık olalım; bunca çabaya rağmen bir şey bulunamadı. Öte yandan gazetenin manşeti ülke gündeminin üst sıralarına yerleşti. (DHA)

Dünya

Trump’ı destekleyen gazetenin manşeti gündem oldu
Dünya