Manchester United zaferi sonrası Antalyaspor deplasmanına giden Galatasaray ligler arası kalite travmasını yaşadı. Şampiyonlar Ligi’nde oyunu açık oynayan, üçüncü bölgeye hakim olmaya çalışan rakiplerden sonra Süper Lig’in kapalı defans, rakip hatası kollayan sıkıcı futbol zihniyetine sert bir geçiş yaptı. Okan Buruk, Ndombele, Kazımcan ve İngiltere’de sonradan dahil olduğu mücadelede alkış alan Barış Alper’le sahaya çıktı.

Ndombele, tank gibi güçlü ama futbol için gerekli hıza henüz ulaşamamış. Barış Alper net olarak hamle oyuncusu. Kazımcan’ın biraz daha zamana ihtiyacı var.

Bir de Mertens daha doğrusu 10 numara gerçeği var. Mertens oyuna girdiğinde Galatasaray ofansta daha kusursuz işler yapıyor. Geçen sezon geriye gelip, oyun kurma noktasında servisleriyle güzel işler yapan İcardi, bu sezon ceza sahasında kalmayı tercih edince 10 numara ihtiyacı göze batmaya başladı.

Sanchez, gol atıyor, attırmıyor. Süper Lig üzerinde işler yapıyor. Son bölümde Antalya, etkili oldu ama İcardi gerçeği yine ortaya çıktı. Kral 2-0 yaparak son noktayı koydu.

Maçın en rezil anı Buksa’nın, Muslera’nın bileğine bastığı pozisyonda hakem Zorbay Küçük’ün kırmızı kart vermediği gibi sarı kartı da Uruguaylı’ya göstermesiydi.