Suriye’den düzenli bir şekilde getirilenlerin yüzünden Kayseri’de olaylar yaşandı..

Erdoğan; yaşanan olaylar için "Dün Kayseri'de küçük bir grubun yol açtığı durumun nedeni muhalefetin zehirli söylemidir. Vandallık yapmak kabul edilemez" dedi.

Türk Dil Kurumu’na göre Vandalizm, “Eski kültür ve sanat anıtlarını yakıp yıkma düşünce ve davranışı” diye tanımlanıyor.

Buna göre yaşananların Vandallık ile ilişkisi yok.

Erdoğan’ın muhalefeti suçlaması ise kendi seçmeninde bile karşılık bulmadı.

Bugün ülkede hukuk olsa ve sandığa müdahale edilmeden, getirilenler kalsın mı gitsin mi diye referandum yapılsa % 90’ın üzerinde ”gitsin” çıkar!

% 10’a gelince o da iktidar kadroları ve “düzenli” getirilenlerdir…

AKP’nin yürüttüğü esas gündem bu değil…

BOP’un bugüne kadar gerçekleşen ayağına bakarak, önümüzdeki günlerde yaşanacak olayları tahmin etmemek mümkün değil.

Hani 2011’de BM adına Angelina Jolie’nin sokulduğu ama CHP heyetinin sokulmadığı sözde mültecilerinin kamplarını hatırlatmak isterim.

Tam o arada Libya’yı parçalayan eşkıya sürüsünün Türkiye’ye getirilip dönemin Sağlık Bakanı Akdağ tarafından Antalya’nın 5 yıldızlı otellerinde nasıl rehabilite(!) edildiğini unutanlar elbette vardır!

Sonra da “eğit donat” adı altında Şanlı Urfa’da, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta askeri eğitim verilen ÖSO’yu ya da bugünkü adıyla SMO’yu unutanlar da vardır.

Hani Türk bayrağını yakanlar var ya onları kastediyorum.

BOP eşbaşkanı olduğunu açıklayan Erdoğan’ın ve AKP hükümetinin BOP’tan çekildiğini açıkladığı resmi bir karar da olmadığına göre BOP işliyor demektir!

KCK’nın başı Öcalan’ın bugüne kadar AKP’ye desteği, Özal’ın verdiği kırmızı pasaport ile gezen Barzani’nin ve Erdoğan yakınlığı ve ABD’nin desteği ortadayken her şey AKP’nin kontrolünde gidiyor demektir…

İran Cuma’dan sonra sözde reformistlerin güdümünde parçalanma yoluna girecekken 2002’de bölgede baharın geldiği ilk ülke olan Türkiye’de ise sona gelinmektedir.

AKP’nin BOP’u gizlemek için devreye soktuğu yerli, milli ve terör ile mücadele algısına kapılanlar muhalefete saldırarak, BOP’un son ayağı olan yeni anayasa hizmet ettiklerinin farkında değiller.

Özgür Özel’in “Geçim yoksa seçim var” söyleminin hemen üzerine bu gelişmelerin yaşanması tesadüf değildir.

Hatta tam erken seçim yapacaktım ama savaş çıktı dediklerini de duyacağız!

Önümüzdeki aylarda kayyumlar ve OHAL ile Türkiye’yi federasyona götürecek sözde yeni anayasa süreci başladı.