Utkan Aydın
6 Mayıs 2022

Son derbi tarihi fırsat


Sezonun son derbisi Beşiktaş-Fenerbahçe kapışması tarihi bir fırsatı müjdeliyor. Eğer iki takımın ‘İsmail hocaları’ izin verirse 1926’dan bu yana resmi maç yapan iki ezeli rakip gençlik devrimiyle sahaya çıkabilir. Beşiktaş’ta Serdar, Ersin ve Rıdvan’ın yerleri kesin gibi… Kerem ile Emirhan’ın katılmasıyla Beşiktaş’ta özkaynak kökenli oyuncu sayısı beşe, Necip’le altıya yükselebilir. Böyle bir şeyi bir büyük takımda en son ne zaman gördük hatırlaması zor; hele ki derbide imkânsıza yakındır diye düşünüyorum.

Fenerbahçe’nin de elinde Arda Güler gibi bir değer var. Kadrodaki altyapı kökenli oyuncusu sayısı az ama Arda belki de hepsine bedel. 17 yaşında 3 gol-3 asist; daha da önemlisi Arda, oynadığı her an takımının en göze çarpan, en çok heyecan yaratan ismi. Bu performansını Beşiktaş derbisinde ilk 11 oynayarak taçlandırması Arda Güler için harika bir karne mükafatı olmaz mı?

Kaybedersen gençlerle kaybet, kim kızacak? İsmail Kartal belki de son derbisini oynayacak sarı-lacivertle; bundan iyi miras mı olacak kulübe?

Bırakın oynasınlar, bırakın hata yapsınlar. Sezon boyunca onların yerine tercih edilen adamlardan ne kadar kötü olabilirler?

Yazarlar

Son derbi tarihi fırsat
Utkan Aydın