Galatasaray, Hatayspor karşısında sezonun en kötü performansını ortaya koydu. Nazar değmesin diyeceğimiz isimlerin kötü gününde olması beklenmeyen skoru ortaya çıkardı. Ziyech yine yokları oynadı. Formayı üzerine giydiğinden bu yana en kötü Sanchez performansını izledik. Oliviera ofansta vardı ama defansif anlamda gerekli işleri yapmayınca Hatayspor orta sahayı yürüyerek geçti. Kazımcan fazlasıyla pozisyon, zamanlama ve pas hatası yapınca Hatay, Galatasaray’ın sol kanadını koridor yaptı.

Okan Buruk, ya Angelino’yu istenilen seviyeye getirmeli ya da devde arasında en acilinden bir sol bek almalı. Zaha attığı golle biraz olsun alkış alsa bile hâlâ daha istenilen seviyede değil. İcardi sakatlıktan dolayı aksıyor ve gerçekten yorgun. Dinlenmesi gereken bir başka isim Kerem Aktürkoğlu.

Fenerbahçe karşısında uyguladığı üçlü savunma sebebiyle farklı bir skorla sahadan ayrılmak zorunda kalan Volkan Demirel bu defa takımını en ince detayına kadar hazırlamıştı. Hataylı oyuncuların kazanma arzusu üst düzeydeydi. Galatasaray, İstanbul görmeden Almanya’dan direkt olarak geçtiği Mersin’de sezonun kendi adına sürprizine imza attı. Okan Buruk’un özellikle Avrupa dönüşündeki rotasyonlara daha fazla çalışmalı.