Argun Darıcı
26 Ocak 2021

Özil’in adı bile yetti


Fenerbahçe uzun süredir ilk defa topu rakibe bırakmadan oynadı. İlk etkili atağını da 40. saniyede yaptı. Kayseri’nin orta sahayı geçmek gibi bir derdi yoktu. Uzun toplarla Henrique’yi, Lennon’u ve Kanga’yı çıkarmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.
Ağır Kayseri defansı arasında Samatta, Thiam ve Valencia rahat, istekli, sağa sola dolaşarak değişken oynadı. Thiam’ın al da at pasını Samatta gole çevirdi. Pelkas da etkiliydi. Thiam’a asisti mükemmeldi. Son maçlarda iyi anlaşan Pelkas ve Thiam, etkili bir ikili oldular.
Kayseri’nin mecali olmamasına rağmen Fener’de savunma ve orta saha, taktik disiplini bırakmadı, fazla ileri çıkmadı. Oyun içinde gidişata göre Erol Hoca taktik değişikliğe yaklaşmıyor. Böyle olunca da geriye yaslanmış olan rakibini atak yapmak için cesaretlendiriyor. Fener’in yeni stoperi Szalai’nin sol ayağı bayağı iyi. Uzun topları isabetli atabiliyor. Pozisyon alması, soğukkanlı olması iyi ama sol ayak tek başına yetmez bir stopere. Erol Hoca, idmanlarda özel olarak sağ ayağını da çalıştırmalı Szalai’nin. Fenerbahçe, pozitif futbol oynamak için sanki Mesut Özil’i bekliyormuş!
Hakem Alper Ulusoy, bu kadar rahat maçta bile sıkıntı çekti. Seyretti oyunu. Topun kendisine çarpmasını sağladı bolca.

Yazarlar

Özil’in adı bile yetti
Argun Darıcı