Argun Darıcı
11 Kasım 2020

O gol iptal edilmemeliydi


Süper Lig’in 8. haftasında hakemlerin kendilerine yapabileceği büyük kötülüklerden örnekler gördük. Bunlar; havalara girmek, ‘ben oldum’ demek, artık rahat maç yönetebilecek gücüm var anlayışına kapılmak. En önemlisi de tarafsız yönetimi terk edip eyyama girdiklerini gördük hakemlerin. Bu sezon FIFA kokartı takacak Abdulkadir Bitigen bu yanlışların bazılarına düştü. VAR’daki Atilla Karaoğlan da bir başka alemdi. ‘Bir penaltıya dikkat çektim, diğerlerine de karışırsam bundan sonraki Galatasaray maçlarım güme gider’ diye düşündü ki sanırım sessiz kaldı. MHK asıl şimdi büyük denen takımların maçlarını uzun süre vermemeli Karaoğlan’a. Ama nerede o MHK?

Ali Şansalan da büyük takıma eyyam yapıyor görüntüsü vermemek için hatalar zincirine girdi. ‘El, kol var’ diyerek Fenerbahçe’nin golünü iptal etmesi yanlıştı.

Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Yaşar Kemal Uğurlu çok iyiydiler. Mete Kalkavan, Serkan Tokat, Suat Arslanboğa, Mustafa Öğretmenoğlu ve Volkan Bayarslan ise sonuca tesir etmeyip vasat bir görüntüyle tamamladılar maçlarını.

Yazarlar

O gol iptal edilmemeliydi
Argun Darıcı