Mutlu ve başarılı olmak isteyenlere iki önemli tüyo

Mutlu ve başarılı olmak isteyenlere iki önemli tüyo

Bir kadın okurum, “Eşimle hayata sıfırdan başladık. Birlikte çalışarak çok başarılı olduk. İstediğimiz her şeye sahiptik. Ama eşimin hataları yüzünden şu anda çok zor günler yaşıyoruz. Ben kendimi düşünmüyorum, ama çocuklarım da eşimin yaptığı hataların cezasını çekiyor. Çok para kazanmaya başladıktan sonra şımardı, egosunun esiri oldu.

Çalışanlarımıza bile olumsuz davranmaya başladı. Eşimin bu davranışları nedeniyle arkadaşlarımız birer birer bizden uzaklaştı. Sürekli araba değiştiriyor, her akşam eğlenmeye gidiyordu. Harcamalarına para yetmeyince daha da büyük hatalar yaptı. Şimdi çocuklarımla birlikte tam bir dram yaşıyoruz. Eşim hatalarını anladı ama iş işten geçti. Parası için yanında olanlar uzaklaştı. Yine bize akraba ve eski dostlarımız destek oluyor” diyor…

Araştırdım ve gördüm

Ben de hayatım boyunca benzer örneklere çok rastladım… Bir insan tevazudan ve samimiyetten uzaklaştığında hayatı tamamen değişiyor. Yaptığım araştırmalar da bunu kanıtladı. Başarı öykülerini yıllardır sürdürenlerin, çok çalışkan olmalarının yanında ortak özelliklerinin samimiyet ve tevazu olduğunu gördüm. Ancak mütevazı olmak, başarılarınızla övünmemeniz demek değil, elbette başarılarınızla gurur duyacaksınız ama kendinizi kimseden üstün görmeyecek, görüştüğünüz kim olursa olsun değer vereceksiniz.

Bu özellikler size neler katar?

Samimi ve mütevazı olmanın kişiye kazandırdıkları şöyle sıralanabilir:

1) Güven ve saygı duyulan biri olacaksınız. Bu güven ve saygı size yeni başarılar getirecektir. Yüksek egonun etkisiyle olmayacak maceralara sürüklenmeyeceksiniz. Bu da size olan güveni daha da artıracak ve hata yapmanızı engelleyecek.

2) Herkes tarafından sevileceksiniz. Hem aileniz hem çevreniz size karşı büyük bir sevgi duyacaktır. Bu durum tüm hayatınızı olumlu etkileyecektir.

3) Birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınızla uyum sağlamanız çok kolay olacaktır. Çünkü insanların en büyük istediği anlaşılmak ve hak ettiği değeri bulmaktır.

4) Mutlu ve huzurlu olacaksınız. Kendisiyle barışık, mütevazı ve samimi inanların mutlu olmaları için fazla bir şey yapmalarına gerek yok, zihinleri her zaman daha rahattır.

5) Dostlarınız tarafından aranan ve her zaman güzel karşılanan biri olacaksınız. Bu onların da hayatına olumlu yansıyacak. Çünkü iyilik de bulaşıcıdır.

6) Sizin mütevazı ve samimi olmanız çocuklarınızı da olumlu etkileyecek. Onlar da size benzeyecekler ve hayatları çok daha güzel olacaktır.

Son söz: Değerli okurum, insan hayatı inişli çıkışlıdır. Bugün için her şey yolunda olabilir ama yarın değişebilir ve birden bire hiç de beklemediğimiz bir hayatla baş başa kalabilirsiniz. Pandemi, bize bunu çok da net bir biçimde öğretti. Bir sabah dünya başka bir şeye uyandı. Öncelikle sahip olduğumuz hiçbir şeyin garantisi olmadığını bilmemiz gerekiyor. Öyle dostlarımız olmalı ki; ayaklarımız yerden kesildiğinde gerçekleri çekinmeden söylemeli ve bizi uyarmalı! Bu dünyada, yaptığımız iyilikler dışında hiçbir şeyin kalıcı olmadığını bilmemiz mütevazı ve samimi olmamız için yeterli değil mi?

Sağlık

Mutlu ve başarılı olmak isteyenlere iki önemli tüyo
Sağlık