Psikolojisi, puan önemi açısından takımlar açısından çok zor maçtı. Fenerbahçe de, Konyaspor da futbol olarak ortaya çok bir şey koyamadı. Bir kör dövüşü mücadelesi olarak geçti ilk yarı. İkinci yarıda Fenerbahçe daha iyiydi. Konyaspor savunma ağırlıklı ama ara sıra çıkmaya da çalışarak oynadı. Düşme potasında olan ev sahibi için şampiyonluk yarışındaki Fenerbahçe’den bir puan almak çok önemliydi tabii ki. Fenerbahçeli oyuncularının aklı hala sanırım bir gün önceki Galatasaray’ın farklı galibiyetindeydi. Sezon sonu olmasına rağmen Galatasaraylı oyuncuların yüksek mücadele hırsı, konsantrasyonları, kondisyonları belli ki sarı-lacivertlilerin moralini altüst etmiş.

İki haftadır uyarıyorum şampiyonluğa ve düşmemek için oynayan takımların maçları aynı gün ve aynı saatte oynanmalıdır. Aksi olunca bir takımın oyuncuları bu şekilde mental olarak düşüyor. İlla şike değil ki sorun!

İkinci yarıya başlarken İsmail Kartal çok doğru yaparak Batshuayi’yi oyuna aldı, üstelik Dzeko’yu da çıkarmadı. Yetmedi Serdar Dursun’u da son dakikalarda sahaya atıp ceza sahasını karıştırmak istedi. Ama yine de sonuç gelmedi.

Takımlar gibi hakem Bahattin Şimşek de pek kendinde değildi. Maçın altında kaldı. Şimşek’in kendine daha güvenli, cesur ve doğru faul kararları ile sahada yönetmesi gerekirdi.