Seyran Ataklı
29 Mart 2020

Mars- Satürn kavuşumu: Sonun başlangıcı


Savaş, seks, enerji gezegeni, kısaca doğum haritamızın yakıtı Mars, yarın (30 Mart) itibariyle Oğlak burcundaki güçlü stelyumdan (gezegenlerin dizilimi) ayrılıp Kova burcu yolculuğuna başlıyor. Kova burcundaki Mars bizleri özgürlüğümüz için mücadele etmeye çağıracak. Hayatımızın her alanında akılcı olmaya davet edecek.

Bu yolculuktaki en önemli husus, Mars’ın Satürn kavuşumuyla, evrensel zihnin insanlığı sınamaya devam edeceğini gösterecek. Bir bütün olmaya evriliyoruz. Aklın ve mantığın gücü konuşmaya başlıyor. Bu durum, fikirlerimiz ve düşüncelerimiz için savaşırken, cesaretle kendimizi öne çıkaracağımızı anlatacak, sorumluluk duygumuzu arttıracak.

Dünya görünmez bir şeyle savaşırken, bu virüs insanlığa bir şeyler söylemek istiyor. Sistemin değişmeye başladığını görüyoruz. Bu noktada Satürn Kova yolculuğu başlamışken yeniliğe adaptasyon sağlamak oldukça önemli. Doğru bildiğimiz her şey değişiyor. Karmadaki dualiteyi hatırlayalım. Ne diyoruz? Her şeyin ve her eylemin bir karşılığı var. Evrendeki karşıtlık ve birbirini tamamlayıcılık ilkesi! “Hayır bildiklerinizde şer, Şer bildiklerinizde  hayır vardır.” Kötü diye bir şey yok çünkü onun da iyi olarak bir karşılığı mevcut. Bize bir şey öğretiyor.

Satürn – Mars kavuşumunda sular sakin akmaz, hiçbir şey dengede gitmez. Korkularla yüzleştirir. Kontrol edilemeyen durumlar ortaya çıkartır. Dünyaya yoğun enerjiler gönderir. 9 Nisan dolunayına kadar yaşlı, ihtiyaç sahibi büyüklerimize özen göstermeli, bağışıklık sistemimizi korumalıyız. Önümüzdeki dönemler çok önemli zira salgına karşı akılcı ve temkinli olmalıyız. Ülke olarak gerekli önlemleri almalıyız. Virüs Ohal’i kapımıza getirebilir. 9 Nisan itibariyle virüsle ilgili yeni tedavi yolları gelebilir.

Satürn Kova transitiyle Temmuz’a kadar doğa olayları artabilir. Orta şiddetli depremler, hükümetlerin zor duruma düşmesi, siyasi kargaşalar, politik önemli figürlerin kaybı yaşanabilir. Kova burcu asidir. Devrimcidir. Hayatlarımızda ve çevremizdeki otoriteye karşı isyankâr ve muhalif bir duyguda olabiliriz. Toplumsal konulardaki hak, hukuk, adalet arayışları en üst seviyeden kendini gösterebilir. Değneğin bir ucunda ülke yönetiminin zorlanması, diğer ucunda ekonomik sıkıntılar deneyimlenebilir. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, klüpler ile ilgili konular gündemde olacaktır. Teknolojik savaşlar, havayolları, havacılık sektöründe yaşanabilecek sıkıntılar, uçak kazaları, borsada anormallikler, grevler, iklim sorunları, sert hava koşulları dünyada vurgu yapabilir.

Kişisel olarak sinir sistemi rahatsızlıkları, ritim problemleri, bel ve omurga sorunları, en önemlisi Satürn kavuşumuyla birlikte psikolojimize maksimum ölçüde özen göstermeliyiz. Önümüzdeki günlerde Merkür Neptün kavuşumuyla huzur mahallemizden uzaktayken, depresyona dikkat etmeliyiz. Baş ağrısı ve bağımlılıklar artabilir. İletişimde yakın çevremizle arkadaşlarımızla fikir çatışmaları, ekonomik daralmalar, ani ayrılıklar söz konusu olabilir.

Satürn- Mars Kova burcunda kavuşuyorken ve tüm insanlık büyük bir değişimden geçiyorken korkuya teslim olmamalıyız. Bireysel değil birlikte hareket ettiğimizde kazançlı çıkacağımız dönemdeyiz. Her yeniliği öğrenerek ve sabrederek köprüden güvenle geçmeyi başaracağımızı düşünüyorum.

Sağlık ve huzur dolu bir Nisan ayı dilerim.

Mutlu Pazarlar.

Dün zekiydim, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün akıllıyım, kendimi değiştiriyorum. Mevlâna

MARS KOVA TRANSİTİNİN YÜKSELEN BURÇ YORUMLARI

KOÇ: Sosyal çevre ilişkilerinde, kariyerinizde hedefleriniz ve yeni planlarınız var. Bu ay hayatınızda kararlar alırken bazı gerilimler yaşanabilir. Arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar bazı kopuşlar meydana gelebilir. Ay boyunca hırslı olacaksınız, temkinli olun. Kariyerde sürpriz gelişmeler, girişimler, mülk, yatırımlar söz konusu olabilir. Hayatınızı yapılandıracaksınız. Herkesin ekonomik olarak zorlandığı dönemden alternatif kazançlar yaratarak başarı sağlayabilirsiniz. 

BOĞA: Ay boyunca kariyer, ailevi ilişkiler, toplum önündeki duruşunuzda bir efor sarf edebilirsiniz. Hırslısınız. Mesleki hayatınızda değişimler ve sınavlar yaşanabilir. Üstlerinizle gerilimler, anne- baba ilişkilerinde anlaşmazlıklar olabilir. Satürn’ün de 2,5 yıl boyunca 10.evinizde olması başka bir işe adım atma, ya da çalışmıyorsanız şehir, yer, ev değişikliği gibi radikal değişimler getirebilir. Arkadaşlıklarla ilgili sınırlar yeniden çiziliyor. Gerçek dost ayrımı yapmak konusunda sınavlar verebilirsiniz.

İKİZLER: Hayata bakış açınızı, yaşam felsefenizi sorgulayacağınız bir dönem. Bu ay yıl boyuna yayılan büyük değişimlerin başlangıcına işaret ediyor. Vicdan muhasebesi yaptığınız kişiler varsa hesaplaşma zamanı. Akademik, eğitim, mahkeme ya da hukuksal konularda baskılar, kısıtlamalar olabilir. Mücadele etmeyin, çıkış yollarınızı geliştirin. Uzak çevrelerden gelecek haberler, ticari konular, uzak şehirler ve yurtdışı bağlantılı işler, hukuki beklentileriniz varsa ayın ikinci yarısı gelişmeler yaşanabilir.

YENGEÇ: Bu ay mücadeleniz paranız, gelir gider dengeniz konularında olacak. Maddi konularda hırslı olabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat edin. İş ortağınızla, ailenizle mali tablonuz, nafaka, vergi, banka ödemeleri, sigorta gibi konularda vurgu var. Zorlanabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat! Kronik problemler nüksedebilir. Endişelendiğiniz, yüzleşmek istemediğiniz konularla sınanabilirsiniz. Sakin kalın.

ASLAN: İkili ilişkiler ay boyu odak noktanız olacak. Sorumluluklarınız artıyor. İş ortaklığınız, rakipleriniz varsa gereksiz tartışmalar yaşayabilirsiniz. Sakin kalın. Eş, partner, sosyal çevre, ticari konularda sınanacağınız bir dönemdesiniz. İlişkilerinizde radikal kararlar, cesaretli başlangıçlar, sürpriz değişimler olabilir. Yeniye açılmalısınız. Beklenilmeyen yeni bir birliktelik, evlilik ya da boşanma kararı alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı iş konusunda yenilikler var.

BAŞAK: İşiniz, iş ortamınız, sağlığınız, çalışmayan kişiler için rutinler ön planda olacak. Çok çalışıp yorulacağınız bir ay. Mükemmeliyetçi olmak isteyebilirsiniz. Ekip çalışmalarında, çalışma arkadaşlarınızla veya hizmet aldığınız insanlarla gerilimler olabilir. Eş ve partner ilişkiniz de de aynı riskler geçerli. İş arayanlar için destek alabileceğiniz bir ay. Sağlığa dikkat edin. Beslenme alışkanlıklarınıza, uyku düzeninize özen gösterin.

TERAZİ: Yatırım konularında, borsa gibi şans yatırımlarda temkinli olun. Risk almadan sakin hareket edin. Aşk hayatınız, sosyal hayatınız, çocuklarınız varsa onların gündemleri ön planda. Gönül ilişkilerinde ani değişimler yaşanabilir. Çocuklarınızla ilgili masraflar, ihtiyaçlar, hamilelik, doğum gibi konular hayatınızda yer alabilir. İkili ilişkileri, aşk hayatınızı dengeye oturtmak isteyebilirsiniz.

AKREP: Ayın ilk yarısı içe dönmeniz mümkün. Günlük hayatınızda bazı kısıtlamalar, zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. Ailevi ilişkileriniz, kendi sağlığınız beraberinde ebeveyn sağlığına dikkat edin. İletişim konusunda ağzınızdan çıkacak her bir söze dikkat edin. Aile yaşantınızda bazı gerilimler meydana gelebilir. Ev, yuva, gayrimenkul, taşınma ve kariyer konularında dönüşümünüz başlıyor.

YAY: Her türlü iletişim konusunda sakin kalmanız gereken bir ay. Gerilimli diyaloglara girmeyin. Düşünceleriniz ve zihniniz çok aktif ve karışık olabilir; bazı konularda karar almakta zorlanabilirsiniz. Hızlı hareket etmeyin, acele kararlar almayın. Ticari ilişkiler ve eğitim konuları ön planda. Maddi anlamda dönüşümler yaşayacağınız bir zaman başlıyor. Yakın çevre, arkadaşlar, kardeş ve akraba ilişkilerinde gerilimler yaşanabilir.

OĞLAK: Finansal konular ay boyu ön planda. Büyük bitiş ve başlangıçlar hayatınızda devam edecek. Ekonomik olarak daha ciddi adımlar atmanız gereken bir dönemdesiniz. Riskten uzak durun. Yeni yapılandırmalar, planlar yapmak isteyebilirsiniz. Kariyer, maddi gelir gider konularında gelişmeler dikkat çekiyor. Harcamalarınız da artabilir. Sorumluluklarını yerine getiren tüm Oğlak’lar amaçlarına ulaşabilir.

KOVA: Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcındasınız. Mars Kova geçişi size bazı engellemeler yaşatırken, yeni çözüm yolları da karşınıza çıkaracak. Destek alacağınız kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ay boyu mücadeleci olacaksınız. Negatif düşüncelerden uzak durun. Maddi olarak gereksiz harcamalar yapmayın. İkili ilişkilerde bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz, iletişimsel sıkıntılar yaşanabilir.

BALIK: Kendinizi zihinsel olarak yorgun ve sıkıntılı hissedebilirsiniz. Geleceğe karşı korku ve endişe duymak söz konusu olabilir. Negatif düşüncelerden uzak durmak, spritüel çalışmalar, dua, içe dönmek yararlı olabilir. Motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın. İş hayatınızda rakiplere ve gizli düşmanlıklara dikkat edin. Gizlenilen her konu ortaya çıkabilir. Ruhsal ve bedensel sağlığınıza özen gösterin. Evli Balık’lar için riskli bir ay.

Yazarlar

Mars- Satürn kavuşumu: Sonun başlangıcı
Seyran Ataklı