Seyran Ataklı
23 Şubat 2020

Mars oğlak burcunda: KAFAM RAHAT, ADIMLARIM SAĞLAM


Mitolojideki savaş Tanrısı, az biraz hırçın ve mücadele gezegeni Mars, 16 Şubat’ta başlayıp 30 Mart’a kadar devam edecek olan Oğlak burcu seyahatini gerçekleştiriyor. Hayata karşı daha disiplinli, sabırlı ve gerçekçi hareket edeceğimiz bir döneme adım atıyoruz. Hedeflerimize giden yolda sistemli bir şekilde ilerlemek mümkün olacaktır. Mars Oğlak burcunu sever ve burada rahat eder. Konsantrasyonumuzun yüksek olacağı, enerjimizin oradan oraya savrulmayacağı bir yolculuk bizi bekliyor.

Astrolojide dürtüler, cinsel davranışlar, libido, tepkilerimiz ve harekete geçme dürtümüz Mars’la açıklanır. Oğlak burcu ise düzen kurmaktır, hükûmettir, prestijimizdir, yaşlılıktır, yaşlı insanlardır, aile büyüklerimizdir.

Sorumluluğumuz ve kontrol duygumuzdur. Her türlü ilişkide kontrolün bizim elimizde olmasını sağlar. Engeller asla yıldırmaz. Zorluklar karşısında pes etmeden, herhangi bir aksiliğe karşı ‘üstesinden gelirim’ diyeceğimiz motivasyon içimizden fışkıracaktır.

Bu dönem para, finans konuları, kazancımız, toplumdaki yerimiz bizim için önem taşır. Başarılı olmak, gerçekleştirmek istediğiniz hayaller konusunda planlar yapabilirsiniz. Tabii ki doğru adımlar atmak için Merkür retrosunun bitimini beklemek en hayırlı olacaktır.

Oğlak burcu geçmiştir. Mars Oğlak yolculuğuna, Merkür Balık retrosu da eşlik ediyorken, geçmiş konuları masaya yatırabilir, hayatınızı her yönüyle tartmak isteyebilirsiniz. Kendinizle, ailenizle, eş ya da sevgilinizle olan ilişkinizde hesaplaşma duygusuna girebilirsiniz. Önünüzü görme isteği her duygunun ötesine geçebilir.

Yaşam enerjinizi asla boş yere harcamayın. Hedefinize kilitlenin.

Söz var icraat yok” tipi insanlardan uzak durun.

Kimsenin sizi aşağıya çekmesine izin vermeyin.

Disiplinli, programlı çalışırsanız, iş ve kariyerde başarıya giden yolda çaba gösterirseniz, yaşamın hediyesi elinize gelecektir.

Oğlak burcu olgunluktur. Çevrenizde, ailenizde olgun insanların deneyimlerinden ve tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz.

Diyete ve spora başlamak gibi bir isteğiniz varsa Mars Oğlak yolculuğu ihtiyacınız olan motivasyonu size sağlayacaktır. Sağlıkta diz, diş, eklem, cilt problemlerine karşı dikkatli olmakta fayda var.

26 Aralık 2019’ da Oğlak burcundaki Güneş tutulmasıyla başlayan, ardından Satürn ve Plüto’nun Oğlak burcundaki kavuşumu ve Jüpiter’in de Oğlak burcu seyahatinin etkilerini sayfamda ayrıntılarıyla paylaşmıştım. Kısa bir döngüde sarsıcı, gergin ve korkutucu olaylar deneyimledik.

Gezegenler aynı takımyıldızında hareketlerine devam ediyorlar.

Şimdi Mars’ın da Oğlak burcuna geçmesi ile “artık dünyada ve ülkemizde hareketli günler bir üst oktava taşınacak” diyebiliriz. Ekonomik krizler, olası depremler, terör saldırıları yaşanabilir.

Ülkelerarası ilişkilerde gerilimler had safhaya çıkabilir. Savaş kararı alınabilir, hükümetler sert yaptırımlar uygulayabilir.

Köklü şirketlerin, güçlü kurumsal firmaların iflasları olabilir.

Otorite figürlerinde ve devlet yönetimindeki kişilerin kayıpları ve sarsıcı haberleri gündeme gelebilir.

Kişisel olarak ise gelir ve gider dengesini belirlemek, harcamaları ve bütçe planlamasında frenli ve hesaplı olmak herkese yarar sağlayacaktır.

Yolunuzun hep aydınlık olması dileğiyle,

Sevgiyle…

Ay doğmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene, kabahati ne güneşte ne de ay da ara! Gözlerindeki perdeyi arala! / Mevlâna

23 ŞUBAT BALIK YENİ AYI: ŞiFALANIYORUM

Bugün (23 Şubat) saat 18:31’de 4 derece Balık burcunda bir Yeniay meydana gelecek. Yeni ay tazeliği, başlangıçları işaret eder. Yeni niyetleri gün yüzüne çıkartır. Hayatımızda kişisel ve toplumsal anlamda önemli dönüşümler yaşayacağımız bir 15 güne adım atıyoruz. İlişkiler, evlilikler, ortaklıklar, sosyal çevre, arkadaş konularında başlangıç ve bitişler etki altında olacaktır. Merkür retrosunun içinden geçtiğimiz bu Yeniay, geçmişten gelen insanları, bitmiş aşkları önünüze getirebilir. Yarım kalmış, tamamlanamamış ilişkiler, var olan ilişkide arkaya attığınız problemler gün yüzüne gelebilir. Geçmişte sizden saklanan ailevi konular, bilmediğiniz sırlar tüm berraklığıyla karşınıza çıkabilir. Sizi mutsuz eden, takıntılı bir ruh haline büründüğünüz ilişkiden sizi kurtarabilir.

Bireyselliğimize olduğu kadar, başkalarına karşı da yardımsever olmak, affedemediğiniz insanları salıp bağışlamak büyük önem taşıyacaktır. Balık yeniayı zararlı alışkanlıkları bırakabilmek konusunda da yardımcı olur. Yaratıcı işler, yetenekler, hobileri sergilemek adına ilham perisi etrafınızda olabilir.

Kendinizle baş başa kalmak, içe dönüp hayatı gözden geçirmek, sezgilerinize güvenmek sizi arındıracaktır. Dua, spritüel konular, seminerler, meditasyon, şifa çalışmaları, terapiler, ruh-beden köprüsü anlamında tahmin edemeyeceğiniz iyileşmeler getirecektir. Affetmek, bağışlamak sizi aşağıya çeken tüm kızgınlıkları tamir etmek için de harika bir evredir. Gökyüzünün konumu ve yukarıdaki satırlarda paylaştığım ‘Mars Oğlak’ geçişi bize sağlamlık ve destek verecek, yaşama karşı güvenle devam etmemiz gerektiğini bize gösterecektir. “Balık” yeniayının kıymetini bilin.
Özgürleşin.

Mutlu pazarlar…

YENİAY’DAN EN FAZLA ETKİLENEN BURÇLAR

Güneş, Ay, yükselen burcu Balık, İkizler, Başak ve Yay burçlarının ilk 10 günlük evresinde doğanlar güçlü etkiler alacaklardır.

MARS OĞLAK TRANSİTİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Mücadeleniz kariyer, yöneticileriniz, evliliğiniz ve aile konularında dikkat çekecek ve sizi zaman zaman zorlayacaktır. Üstlerinizle, ailenizle gerilimler yaşayabilirsiniz, fevrileşmeyin. Kararlarınızda aceleci davranmayın. Maddi konulara ve sağlığa dikkat.

BOĞA: Özgüvenli bir dönemdesiniz. Uzaklarda yaşayan akrabalar, eğitim, ticari, hukuki konular, iş ve akademik konular dikkat çekebilir. Yeni iş bağlantılarına adım atmak isteyebilirsiniz ancak Merkür retrosu devam ediyor, imza atmayın. 22 Şubat sonrası iş ve ikili ilişkiler konularında kopuşlar yaşanabilir.

İKİZLER: Ortak kazanımlar, başkalarıyla paylaştığınız kaynaklarla ilgili hareketlilik yaşayabilirsiniz. Harcamalar artabilir. Tazminat, kredi, bankalar, ödemelerle ilgili bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Alacağınızı tahsil etmekte gecikmeler olabilir. Sağlığınıza dikkat edin.

YENGEÇ: İkili ilişkilerde gerilimli bir hava hakim olabilir. Evliliğinizde, arkadaş ilişkilerinde, iş ortaklıklarında yanlış anlaşılmalar ve gerilimler yaşayabilirsiniz. Ayın 22’ si itibariyle aşk hayatınızda özgürleşmek isteyebilir, ayrılık kararı alabilirsiniz.

ASLAN: İş ortamınız, kariyeriniz, çalışanlarınız ve günlük rutinleriniz hareketlenecek. Çok çalışacak ve yorulacaksınız. Çalışma arkadaşlarınızla bazı gerilimler, planlarınızda aksaklıklar yaşanabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Enerjinizi dengelemek adına spora başlamak için güzel bir dönem.

BAŞAK: Aşk hayatı, sosyal çevre ilişkileri hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konular gündeminizde olacaktır. Yaratıcı işlerle uğraşanlar için enerjilerini güzel kullanabilecekleri bir dönem. Maddi konularda bu dönem yatırım kararı almayın. Kardeşlerinizle bazı sürtüşmeler yaşanabilir. Sakin kalmaya özen gösterin.

TERAZİ: Ailevi, evinizi, yuvanızı ilgilendiren konularda hararet yükselebilir. Alınganlık yapmadan ortak bir çözüm arayışına girmelisiniz. Ailenizde bazı sağlık problemleri çıkabilir. Geleceğe dair hedefleriniz konusunda plan yapmak için uygun bir dönem. Planınızı yapın ama uygulamayı Merkür retrosunun bitimine bırakmayı unutmayın.

AKREP: Her türlü iletişime dikkat etmeniz gereken bir dönem. Yakın çevre, akraba, kardeş ve arkadaşlarla ilgili problemler ortaya çıkabilir. İş ortamınızda, müşterilerinizle ilişkilerinizde gerginlikler ticari ve eğitim konularında bazı aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Trafikte dikkatli olun.

YAY: Maddi konular gündeminizde olacak. Kazancınızı arttırmak, gelir ve giderinizi dengelemek isteyeceksiniz. Harcamalar yükselebilir. Yeni yatırım yapmayın, paranıza sahip çıkın. İş ve kariyerinizde bazı kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevre ilişkilerinize dikkat edin. Yanlış anlaşılmalar ve gerginlikler yaşanabilir.

OĞLAK: Kendinizi güçlü ifade edeceğiniz bir dönem. Alacağınız kararlarda aceleci olmamakta yarar var. Merkür retrosunda olduğumuzu unutmayın. Yeni iş ve teklifler konusunda imza atmayın. Ayın 22’si itibariyle kendi ve ailenizin sağlığına dikkat edin. İkili ilişkilerde kopuşlar, ayrılıklar yaşanabilir.

KOVA: Biraz duygusal hissedebilir, içe dönebilirsiniz. Enerjiniz düşebilir, ruhsal ve fiziksel sağlığınıza bu dönem özen gösterin. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Her anlamda sezgilerinize kulak verin. Ticari işlerinizde, kariyerde üstlerinizle ilişkilerinizde ve yakın çevre diyaloglarınızda pürüzler çıkabilir.

BALIK: Hayata karşı motivasyonunuz artıyor. Sosyal hayatınız hareketlenebilir. Kendinize yeni amaçlar belirleyebilirsiniz. Kontrol bu dönem sizde olacaktır. Arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizle gerilimler yaşanabilir. Sakin kalın. İş ve kariyer alanınızda sürtüşmelere dikkat edin.

Yazarlar

Mars oğlak burcunda: KAFAM RAHAT, ADIMLARIM SAĞLAM
Seyran Ataklı