Resmi olmayan sonuçlara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, sosyal medya X hesabından yaptığı açıklamada "Sandık görevlilerimiz hariç tüm hemşehrilerimi saat 22.00’de Ankara Büyükşehir Belediyesi merkez binası bahçesine davet ediyorum" demişti.

"YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi önünde vatandaşlarla zafer kutlaması yaptı. Yavaş, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

* "Atılan iftiralara rağmen bana destek olan aileme çok teşekkür ederim. Bize atılan iftiralara rağmen bizim yanımızda olan herkese teşekkür ederim. 2019'da kullandığım cümleleri tekrarlayacağım. Bu bir zafer değildir. Çünkü bu bir savaş değildir. Dünyaya bakışımız farklı olsa da seçim bitti. Rozetimizi çıkararak Ankaralılara hizmet etmeye devam edeceğiz. 

* Çalışmalarımıza inanan, bizlere güvenen ve her zaman yanımızda olan partimizin yönetim kademesinden tüm gönüllülerimize kadar herkese teşekkür ediyorum. Bu seçimde de asıl kahramanlarımız sizler, isimsiz olanlardı. Cadde cadde, sokak sokak, bir kaldırım taşını bile eksik bırakmayacak şekilde çalışan, başkentimizin adil yönetim anlayışı için birçok fedakarlıkta bulunan Ankara halkının tamamına yürekten teşekkür ediyorum.

* Nasıl selde, yangında, depremde ülkemizin bütün dertli anlarında en önde ve hep birlikte yardımına koştuysak, şu andan itibaren hiç kimseyi ayırmadan 6 milyon tek yürek olacağız.

"YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ TESCİLLENMİŞTİR"

* Bu seçimin kaybedeni, bizden farklı düşünen, bize oy vermeyen hemşehrilerimiz asla değildir. Bir demokrasi yarışı verilmiş, Ankara'nın helal oylarıyla tüm Türkiye'de Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir.

* Ankara'da seçimi rantçılar kaybetti, sosyal belediyecilik kazandı. Ankara'da seçimi imar baronları kaybetti, 6 milyon Ankaralı kazandı. O milyarlarca lirayı halkın sağlığına, beslenmesine, ısınmasına, eğitimine harcayanlar kazandı. Yatırım yapmaya devam edeceğiz.

* Seçim sonuçları, bize olduğu kadar bu ülkede siyaset yapan herkese de bir yol haritası çiziyor.

"BELEDİYE MECLİSİ'NDE ÇOĞUNLUĞU KAZANIYORUZ"

* Sıra geldi müjdelerimize. Biliyorsunuz Çankaya, Yenimahalle ve Elmadağ belediyelerimiz vardı. 3 taneydi. Bunlara bakın kaç belediye ilave oldu. Ayaş Belediyesi'ni kazandık. Hayırlı uğurlu olsun. Beypazarı Belediyesi'ni kazandık, hayırlı uğurlu olsun. Etimesgut'ta çok öndeyiz, henüz sayılıyor. Gölbaşı'nda çok öndeyiz, henüz sayılıyor. Güldür Belediyesi'ni kazandık. Haymana Belediyesi'ni kazandık.

* Kalecik Belediyesi'ni kazandık. Keçiören'de kazanmaya çok çok yakınız. Televizyonlarda söylemiştim: 'Pastanın üzerinde çileğimiz Keçiören olacak' diye. 1-2 saate kadar sonuç açıklanır. Kahramankazan'da şu anda 2 bin oy öndeyiz. Kahramankazan Belediyesi geliyor. Mamak'ta çok öndeyiz. O da 1 saate kadar geliyor. Nallıhan Belediyesi'ni kazandık. Polatlı Belediyesi'ni kazandık. Şereflikoçhisar Belediyesi'ni kazandık. Belediye Meclisi'nde çoğunluğu kazanıyoruz."