Gökmen Özdenak
4 Mart 2021

Mağlubiyet Terim’e yazar


Erzurumspor maçının ardından Galatasaray’ın 9 maçlık galibiyet rekoru kıracağına dair bir beklenti ortamı oluşturuldu. Sanki çok gerekliymiş gibi bu rekorun gündemde tutulmasının sonucudur dün Ankara’da yaşananlar. Rekor Galatasaray’a değil, Fatih Terim’e yazacaktı.

Hakem verir vermez, sen Galatasaray’san çıkıp hakemi de yenmek zorundasın. Bu bize Galatasaray’da 50 sene önce öğretildi. Şimdi sanki, hakem Galatasaray’ın penaltısını, golünü vermedi. Kötü ve rezil oyunu gölgelemek için hakem Halil Umut Meler’e de, geçen Trabzon-Fenerbahçe maçında ev sahibi ekip lehine penaltıyı vermeyen VAR’daki Cüneyt Çakır’a dalacaklar.

Fatih Terim’i anlayamıyorum. İki takım sahaya çıkarabilecek bir kadron var. Vurursun, direklerden döner, dünyaları kaçırırsın tamam ama bu düşme hattındaki Ankaragücü karşısında pozisyon bile üretememeni kabul edemem. Mostafa’nın gördüğü kırmızı kart, yenilginin neden olduğu strestir. Mostafa’ya kanatlardan çok orta yapılması gerektiğini ısrarla vurguluyorum. Bu oyuncudan ancak böyle istifade edebilirsiniz. Ancak maalesef, idmanda belli vuruşları çalışmıyorsan işin çok zordur. Dünkü yenilgi Fatih Hoca’ya yazar. Bu mağlubiyet, başta Terim olmak üzere bütün takıma ders olmalı.

Yazarlar

Mağlubiyet Terim’e yazar
Gökmen Özdenak