Adnan Aybaba
12 Ekim 2021

Kazandık ama Katar yolu uzun


Bu milli takım birçok özelliğini kaybetmiş. En başta takım olgusu yok. Oyuncularda özgüven kalmamış. Tecrübeli isimler oyuna ağırlığını koyamıyor. Burak, Caner, Hakan gibi çok şey beklenilen isimler sahada adeta yokları oynuyorlar. Bu kadar önemli bir maça bu şekilde çıkılmaz. Sahada bir oyun planı yok. Letonya bilinmedik bir takım değil. Sen hazırlığını iyi yapmamışsın ki organizasyon olarak bu kadar çok sıkıntı yaşıyorsun.

İkinci yarıda oyuna giren Serdar Dursun ve Halil Dervişoğlu ile hücumda kalabalıklaştık ve golü de bulduk ancak öncesinde yediğimiz gol bize hiç yakışmadı. Kontratakta bu kadar kolay fırsatlar vermememiz gerekiyordu. Kuntz cesur bir futbol oynatmıyor. Letonya’ya karşı bu oyun bu sistemde oynamamalıydı. Berat ile Orkun’un merkezde yan yana oynamalarını ben çözemedim, oyuna ne ofansif ne defansif bir katkıları olmadı. Kaptırdıkları basit toplarla kalemizde tehlikeye neden oldular. Tüm hücum yükünü çekmek zorunda kalan Kerem ve Cengiz’in de performansı yeterli değildi. Daha etkili olmalarını beklerdim.

Ancak yine de son saniyeye kadar galibiyeti kovalayan futbolcular da bir tebriği hak ediyor. 90+9’da gelen penaltı golüyle Katar umutlarımızı sürdürdük, ama geliştirmemiz gereken çok şey var.

Yazarlar

Kazandık ama Katar yolu uzun
Adnan Aybaba