Utkan Aydın
8 Eylül 2021

Kaçınılmaz son ufukta


Hollanda’ya yenilmek değil tabii olay. En iyi kadroları değil ama yine de gününde oldukları zaman her takımı yenebilirler. Sorun böyle yenilmek. İkişer farklı öne geçtiğin Letonya ve Karadağ maçlarında aptalca berabere kalmasan, Hollanda yenilgisi hatta Norveç beraberliği bile fazla dert olmazdı. Ama şimdi Murphy Kanunları devreye girdi: İşlerin kötü gitme ihtimali varsa en kötüsü olur…

Santrayla rakibi kalemize buyur ettik. Golden sonra ne hücum ne de savunma dikiş tuttu. Ceza sahanda rakibi bu kadar topla oynatırsan 3 de olur 6 da… İki takım arasındaki fizik farkı da inanılmazdı. Bunu EURO 2020’de de gördük. Rakiplere faul bile yapamıyorduk; yine öyle oldu.

Burak, Hakan, Çağlar, Orkun veya Kenan, Kaan.. İşi oyuncu bazlı düşünmemek lazım. Hepsi birbirinden kötüyken maalesef tek bir kişiye bakılır, hocaya, Şenol Güneş’e… Çağlar’ın atılması, takımın başsız tavuk gibi dolanması ondan değilse bile bu saatten sonra sadece Güneş’in hanesine yazılır. Futbolun kuralı bu. Kaçınılmaz son ufukta. Geçmiş olsun.

Yazarlar

Kaçınılmaz son ufukta
Utkan Aydın