Koray Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, parti içerisinde işlerin son 2 yıldır ters gittiğini belirtti. 6'lı masa ve 31 Mayıs 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri süreçlerine ilişkin eleştirilerde bulunan Aydın, partideki tüm erime ve gerileme sürecinin önceki Genel Başkan Meral Akşener'in sevk ve idaresinde gerçekleştiğini aktardı.

'KANAATİM 2 YILLIK BİRİKİMİN SONUCU'

Genel başkan adayı olduğu 27 Nisan'daki 5'inci Olağanüstü Kurultay'ın ardından partide derlenme, toparlanma ve kucaklaşma beklerken, istifa üstüne istifalarla sarsıldıklarını aktaran Aydın, "Yeni katılımlar beklerken, sudan sebeplerle yapılan ihraç taleplerini görmek durumunda kaldık. Gelinen noktada; İYİ Parti'de varlığımıza, görüş, fikir ve önerilerimize artık pek fazla ihtiyaç duyulmadığına üzülerek kanaat getirmiş bulunuyorum. Bu kanaate varmamda saraydaki malum görüşme ve sonrasındaki gelişmeler, bardağı taşıran son damla olmuştur. Dolayısıyla bu kanaatim yaklaşık 2 yıllık bir sürece dayanan, belli bir birikimin sonucudur. 25 Ağustos 2017 tarihinde ömrümüzü vakfettiğimiz, baba ocağımız olan eski partimizden ayrılırken şu sözleri ifade etmiştim; 'Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyorum. Olacaklarım, halihazırda olduklarımdan fazla değildir. Tek muradım, çocuklarımıza ve torunlarımıza daha müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti bırakabilmek için son nefesime kadar mücadele etmektir.' Bugün de aynı noktadayım.

İYİ Partili dava arkadaşlarımla yaptığım uzun istişareler sonucunda; özetle ifade ettiğim gerekçelerle, Kurucular Kurulu üyesi ve Ankara Milletvekili olduğum, belli dönemlerde önemli görevler üstlendiğim İYİ Parti'den üzülerek istifa ediyorum. İYİ Parti'nin mevcut Genel Başkanı Sayın Müsavat Dervişoğlu'na ve yönetimine başarılar diliyorum. Kuruluşundan bugüne kadar İYİ Parti'nin hemen her kademesinde emek vermiş, alın teri dökmüş ve mücadele etmiş bütün dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Varsa haklarımı helal ediyorum, onların da haklarını helal etmelerini diliyorum. Ülkesine ve milletine aşık bir Türk milliyetçisi olarak, hizmetlerime ve mücadeleme bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim" dedi.

(DHA)