Fenerbahçe tarihi bir zafer alarak bu yarışın bitmediğini gösterdi. Sarı-lacivertli futbolcular Galatasaray’ı fizik olarak ezdi, on kişi oynamasına rağmen hiç geri adım atmadı.

İsmail hoca tüm eksiklerine rağmen inanmış bir takım çıkardı sahaya, oynayan futbolcular da fizik olarak ligin en iyisi olduklarını gösterdi. Çağlar-Oosterwolde stoper tandemi önlerindeki Djiku ve Fred müthiş bir sertlik koydular ortaya. Ferdi ve Osayi de buna eşlik etti. Szymanski ve Batshuayi de sürekli baskı yaptı.

Hakem Arda Kardeşler’in fahiş hataları maçın önüne geçti. Faul pozisyonu bile tartışmalı bir pozisyonda Djiku’yu ikinci sarıdan attı. Tüm kararları neredeyse yanlıştı, sarı kartları vermedi, yanlış düdükler çaldı, kısacası maçı mahvetti. Dün Fenerbahçe ortaya koyduğu futbolla hakemi de yendi.

Mert Hakan da kırmızı kart görmek için her şeyi yaptı, hakemin sınırlarını zorladı ama olmadı.

Fenerbahçe on kişi oynamasına rağmen Galatasaray’a net bir pozisyon vermedi. Her topa bastı, sanki sahada rakip on kişi kalmıştı. Okan Buruk’un tüm hamleleri ne kadar hatalıysa İsmail Kartal o kadar doğru hamleler yaptı.

Galatasaray inanılmaz bir strese girince ve Fenerbahçe geri adım atmayınca tarihi bir galibiyete imza attı.