Seyran Ataklı
22 Kasım 2020

Güneş Yay burcunda: Küçük şeylerden mutlu olmak


Gökyüzünde bugün başlayan Güneş’in Yay burcu yolculuğu 22 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Derin, yoğun, bir parça kasvetli Akrep transitinden çıkıp daha canlı, pozitif, neşeli hissedeceğimiz günlere adım atıyoruz. Yay burcu motivasyonun, hareketlenmenin, ilhamın burcudur. Yabancı kültürleri, seyahatleri, uzaklara açılmayı anlatır. Geçtiğimiz 1 aylık dönemde içe döndüğümüz, kendi kendimize kaldığımız, kuruntu ve fazlasıyla kaygı yaşadığımız günlere ara veriyoruz. Şimdi ise soğuk kış günlerine rağmen enerjimizin yükseldiği, etrafımızla, ailemizle, arkadaşlarımızla fikir alışverişleri yaptığımız, hareketli günlerin kapısı aralanıyor.

Yay burcunun simgesi yükseklere yönelmiş bir oktur. Bu ok uzakları, yaşam amacımızı, ideallerimizi temsil eder. Elinde ok ve yay bulunan yarı at, yarı insan sembolündedir. Umutlarımızı yansıtır. Olumlu yönü şans vadetmesi, olumsuz yönü ise ‘hayır’ demekte zorlanıp, iyimserliği Polyanna misali abartmasıdır.

Önümüzdeki 1 aylık dönemde küçük şeylerden mutlu olabilir, olaylara daha geniş perspektiften bakabiliriz. Bu yaşamımıza, çevremize, dünyamıza büyük resimden bakarken, kendi yaşam değerlerimizi sorgulayacağımız zamanları da bizlere gösterebilir. Din, inanç, felsefe konuları bu dönem ön plana çıkacaktır. İdeolojik fikirler, milliyetçi görüşler yoğunlaşabilir. Üniversiteler, ibadet yerleri, mahkemeler, hukuk profesörleri, medya, basın- yayın, siyasi figürler, yazarlarla ilgili gündemler, uluslararası şirketler önümüzdeki 1 aya vurgu yapabilir. Güneş Yay burcuna girdiğinde gizli saklı her şey ortaya çıkabilir ve haklı haksız anlaşılarak adalet yerini bulabilir. Yapılan iyiliğin karşılığı ya da kötülüğün bedeli ödenebilir.

Artık duygularımızla kendi içimizde boğuşmayacağız. “İçi neyse dışı da o” dedikleri bir süreçte olacağız. Kendimize olan inancımız artarken, daha güçlü hissedeceğiz. Dürüst duygularımızı ortaya koyarken, karşımızdaki muhatabımızdan da aynı dürüstlüğü bekleyeceğiz. Belki çözemediğimiz duygusal ilişkilerimizi yola koymak için harekete geçeceğiz.

Sağlıkta karaciğer, siyatik, kalça ve uyluk kemiğiyle ilgili rahatsızlıklar ortaya çıkabilir ya da çıkan rahatsızlık sonucu tedavi yoluna gidilebilir.

Yay burcunu Jüpiter temsil eder ve Jüpiter abartmaktır. Gelişen özgüvenimizle birlikte konuştuğumuz kelimeler bile havalı bir şekilde etrafımızda uçuşabilir. Buradaki ince noktayla patavatsızlığın, dobralığın ibresine dikkat çekmek gerekiyor. Zira haklıyken haksız duruma düşmemek için dilimizin ayarı önem arz ediyor.

Küskünlüklerin, kırgınlıkların tamir olacağı, affetmek ve hoşgörü kavramının gelişeceği yolculukta herkese esenlik diliyorum.

Hedefimize odaklanmak ve hayata geçirmek adına güzel zamanlardayız.

Mutlu Pazarlar…

VENÜS – URANÜS KARŞITLIĞI

Önümüzdeki haftanın etkileri oldukça yoğun. 30 Kasım’da 2020’nin İkizler burcunda meydana gelecek son Ay tutulması, Venüs’ün Akrep burcu yolculuğu ve Uranüs ile sert açısı ikili ilişkilerde ani durumları, ani ayrılıkları, ikilemde kalma gibi duygu durumlarını ortaya çıkartabilir.

Venüs Akrep burcunda aşkta tutkunun zirve yaptığı ‘ya hep ya hiç’ gibi durumların yaşandığı konuları gündeme getirecektir. Huzur bu dönem ilişkilere doğmaz. Her şey ya siyahtır ya beyaz. Grilere yer yoktur. Sahiplenmenin dozu kaçabilir. Bir tarafımız özgürleşmek isterken, diğer tarafımız sorumluluklarımızı bizlere hatırlatacaktır. İsyan bayraklarını çekebiliriz bu hafta. Bir şeyleri tamamen değiştirip dönüştürme eylemlerine başvurabiliriz. Aniden işimizi bırakabilir, ani ilişki bitişleriyle karşılaşabiliriz. Üzerimizde baskı olan iş hayatı, evlilik, aşk, düzen konularında özgürleşme ihtiyacı yükselebilir. Konu aslında basit, sakin kalmak önemli.

Aslan- Boğa- Akrep ve Kova burçları, özellikle bu burçların 7 derece ve yakınlarında Güneş- Ay- Yükselen ve kişisel gezegenleri olanlar bu transitten fazlasıyla etkileneceklerdir. Sabit burçlarda meydana gelen bu tablo alınan kararlardan kolay vazgeçilmeyeceğini, tersine arkasında duracağımızı da gösterebilir.

“Şifayı bizi yaralayan neyse onda bulacağız.” Paulo Coelho

GÜNEŞ YAY TRANSİTİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Önümüzdeki 1 ay boyunca hayata bakış açınızı gözden geçirecekseniz. Yaşam görüşünüzde değişimler meydana gelebilir. Hayatınızda yola koymak istediğiniz konulara yoğunlaşabilirsiniz. Yeni eğitimler, kişisel gelişim, akademik eğitimler gündeme gelebilir. Yurtdışı konuları, ticari bağlantılar, uzak akrabalar, eşinizin akrabalarıyla ilgili konular ön plana çıkabilir. Hukuksal konularda (Dava, mahkeme) gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BOĞA: 22 Kasım itibariyle para konuları mercek altında olacak. Ailenizle ortak gelirler, eşinizle, varsa ortağınızla olan ortak bütçeniz öne çıkacak. Gelir giderleriniz, vergi ödemeleri, banka, sigorta, tazminat, miras gibi finansal konularda gelişmeler söz konusu olabilir. Bir kredi başvurusu yapmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza bu dönem özen gösterin. Spritüel terapiler, çalışmalara başlamak isteseniz şifalanabilir, ruhsal anlamda fayda görebilirsiniz.

İKİZLER: Önümüzdeki 1 ay boyunca karşıt evinizde ilerleyen Güneş tüm ikili ilişkileri mercek altına alacak. Evliliğiniz, partneriniz, iş ortaklığınız, hukuki konular, avukatlarla ilgili konuları yoluna koymak isteyebilirsiniz. Çevrenizle iş birliği içinde olun. Yeni iş ortalıklarına, duygusal bir ilişkiye başlayabilir, var olan ilişkilerde yaşanan problemleri çözüm yoluna gidebilirsiniz.

YENGEÇ: 22 Kasım itibariyle Güneş iş ortamı, kariyer konularınıza vurgu yapacak. Çalışma arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız ekip çalışmaları yoğunlaşabilir. Çok çalışacağınız ve yorulacağınız bir dönem. Yen iş anlaşmaları yapabilir ya da pozisyon, konum değişiklikleri yaşamınızda gündem oluşturabilir. Çalışmıyorsanız günlük rutinlerinizde yoğunluk yaşayabilirsiniz. Sağlık konularına dikkat edin; kronik sağlık sorunlarına karşı tedavi olabilirsiniz.

ASLAN: Güneş 5. Eve giriş yapıyor. Aşk hayatınız, sosyal çevreniz öne çıkıyor. Yeni bir aşk ilişkisine başlayabilir, var olan ilişkinizi yoluna koymak için kararlar alabilirsiniz. Çocukları olan kişiler için onların gündemleri, eğitim hayatı ön plana çıkabilir. Yaratıcı yönleriniz ortaya çıkıyor, yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Yeni yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz.

BAŞAK: Önümüzdeki 1 ay ev, aile, yuvanız ön plana çıkıyor. Ebeveynleriniz, eş, akrabalarla ilgili konular yoğunlaşabilir. Ebeveynleriyle ilgili ilişkilerde problemler yaşayanlar çözüme gidebilir. Yeni evlilik kararı ya da ilişkiyi ciddiyete taşımak isteyebilirsiniz. Gayrimenkul konuları, ev almak, satmak, yeni bir eve taşınmak, ya da kiralamak gibi konular ön plana çıkabilir. Bununla birlikte ev içinde tadilat, dekorasyon değişiklikleri gündeme gelebilir.

TERAZİ: 22 Kasım itibariyle iletişiminiz artıyor. Yeni planlarınızı, kararlarınızı hayata geçirmek için hareket geçebilirsiniz. Zihniniz çok yoğun olacak. Fikir alışverişleri yapacaksınız. Yakın akrabalar, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili konular, onların hayatlarındaki gelişmeler bu dönem sizi meşgul edebilir. Bazılarınız yeni eğitimlere başlayabilir, yeni sözleşmeler, anlaşmalar yapabilirsiniz.

AKREP: Maddi konular, finansal durumunuz ve yeni alacağınız kararlar önümüzdeki 1 ay boyunca gündeme gelecek. Gelir gider dengenizi yoluna koymak isteyebilirsiniz. Yeni yatırımlar yapabilir, beklediğiniz bir para varsa elinize geçebilir. Yeni bir mülk alım satımı gündeme gelebilir. Venüs burcunuzdayken dış görüntünüzde değişiklikler yapabilirsiniz.

YAY: Motivasyonunuz yükseliyor. Yeni kararlarınızı etrafınıza söylediğiniz ve uyguladığınız yeni bir döneme başlıyorsunuz. Adımlarınızı daha kararlı ve net atacaksınız. İlişkilerinizi daha iyi yönetmeye başlayacaksınız. Yeni iş ortaklıkları, girişimler, yeni başlangıçlar, imzalar söz konusu olabilir. Duygusal konularda şüpheci ve kıskanç tutumlardan kaçının.

OĞLAK: Enerjiniz bu dönem düşebilir, içe dönebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat edin ve özen gösterin. Motivasyonunuz düşebilir, kendinizi daha duygusal hissedebilirsiniz. Önümüzdeki 1 ay hayatınızı gözlemlemek size iyi gelebilir. Bazı kontrol dışı konular, gizli düşmanlıklar ya da dedikodular canınızı sıkabilir.

KOVA: 1 ay boyunca hem kariyeriniz hem de yaşama dair hedefleriniz ön plana çıkıyor. Yeni kararlar alacak ve bunları hayata geçirmek isteyeceksiniz. Çevrenizden destek göreceksiniz. Meslek ve iş anlamında eşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni iş görüşmeleri, anlaşmalar yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla iletişiminiz artıyor.

BALIK: Kariyer alanında destekleniyorsunuz. Meslek hayatınızda dikkat çekeceksiniz. Yeni iş imkanları, iş değişiklikleri ve fırsatlar söz konusu olabilir. Ailevi gündemlerde, toplumsal statünüzde değişimler yeni bir birliktelik, evlilik kararı ya da ilişkiyi bitirme kararı gibi değişim içeren konular gündeme gelebilir.

Yazarlar

Güneş Yay burcunda: Küçük şeylerden mutlu olmak
Seyran Ataklı