Seyran Ataklı
20 Eylül 2020

Güneş Terazi burcunda: Kıymetini bilin


“iyi şeyler de olacak” dönemine giriyoruz

Sarı sıcaklar, hafif esintiler derken, gece ve gündüzün eşit olacağı sonbahar ekinoksunun gerçekleşmesiyle kışa adım atacağız. 23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçiyor.

1 ay boyunca, (23 Ekim’e kadar) ikili ilişkilerin, evliliğin, adaletin, ortaklıkların, dengenin öne çıkacağı günlere giriş yapıyoruz. İlişkilerimize daha fazla odaklanacağız.

Terazi burcu “Ben” değil, “Biz” olmayı temsil eder. Bu dönemde karşımızdaki kim olursa olsun, fikrine, görüşlerine saygılı olmayı önemseyip, anlaşmazlıklara çözüm odaklı yaklaşacağımız günlerdir.

Adalet kavramı kuşkusuz Terazi döneminde ön planda olurken, diplomasi, hukuk konularında çıkabilecek krizler daha iyi yönetilecektir. Haksızlıklarla karşılaştığımızda tepkilerimizi daha net bir şekilde ortaya koymaya çalışacağız. İletişimin, düşünce şeklimizin gezegeni Merkür’ün de Terazi burcunda olması ilişkilerdeki kelimelerin ve söylemlerin yumuşamasına işaret ediyor. Karşımızdaki kişinin isteklerini önemseyen bir tutum sergileyeceğiz. Buradaki kilit nokta ifadelerimizde daha net davranmamız gerektiği. Zira kararsızlık ve ikilemde kalan tavırlar terazinin kefelerinin sallanması gibi olayların sonuca gitmesini geciktirecektir.

Önümüzdeki hafta Retro Mars’ın Merkür’le sert karesi bir seçim yapmaya zorlanmak şeklinde karşımıza çıkabilir. Dengemizi korumamız oldukça önemli olacaktır. Gelecekle ilgili planlarınızda tecrübeli insanlardan akıl almak, danışmak söz konusu olabilir. Ne demiştik, ben değil biz diyerek tek başımıza hareket etmemek yarar sağlar. Dargın olduğumuz kişilerle barışabilir, dargın olan kişileri barıştırabiliriz.

Yine bu dönem ilgi duyduğunuz konular üzerine yoğunlaşmak, merak ettiğiniz konuları öğrenmek önem taşır. Boş muhabbetlerden çok zekânın öne çıkması bizi iletişim adına daha çok doyuracaktır. Fikir alışverişleri artar, sosyal hayat, arkadaşlarla sohbet muhabbet Terazi döneminde canlanır. Şiir, roman, estetik ve güzellik konuları, yaratıcılıkla ilgili işler, sanatsal konular, dekorasyon, moda gibi alanlar bu dönem ön plana çıkar ve var olan yeteneklerin sergilenmesine dair adımlar atılabilir.

Denge, barış ve uyumun yaşamda yer bulabilmesi dileğiyle.

Sevgiyle.

GÜZEL ŞEYLER DE OLACAK DÖNEMİNDEYİZ AMA NE FAYDA ÇÜNKÜ, SATÜRN- MARS KARESİ

24 Ağustos’ta etkileri başlayan Satürn-Mars karesi, Mars’ın geri harekete başlaması sebebiyle yeniden aktive oluyor. 11 Ekim’e kadar etkilerini gösterecek olan iki önemli gezegen etkileşimi,
sert açının tüm olumsuzluklarını dünyaya gösterecek.

Mars Koç retrosu, sonbahar, özellikle Kasım ortasına kadar ciddi etkiler vadediyorken, Satürn- Mars etkileşimi hem dünyada hem ülkemizde salgınlar, pandemi artışı, polis, asker ve halkların karşı karşıya gelmesine sebebiyet verebilir. Toprak hareketleri, terör, çatışmalar, ekonomik zorlanmalar, maden kazaları yaşanabilir.

Şiddet içeren davranışlar, nefret suçları işleyen insanlarla daha fazla karşılaşabiliriz. Öfkeli insan modellerinin hemen hemen hepsi bu dönem meydanlara çıkacaktır. Huzursuzluk ve iç sıkıntısı ortaya çıkabilir. Çevreniz, aileniz, dostlarınız kısaca etkileşim içinde olduğunuz her kişi sizi hayal kırıklığına uğratıyormuş hissi içinize yerleşebilir.

2020 bireysel anlamda birçok kişinin uyanmasına neden oldu. Herkesin kendi yaşamına göre sınavları devam ediyor ve edecektir. Şikâyet etmeden almamız gereken dersi alırsak bu süreci daha yumuşak bir şekilde elemine edebiliriz. “Öyle kolay mı o iş?” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak hazır Güneş de Terazi burcuna geçmeye hazırlanıyorken, nezaket ve sevgi bir parça işimizi kolaylaştırabilir diye umuyorum. “2020’de ağzınızdan güzel bir şey duyamadık Seyran Hanım diyenlere selam olsun.” Ancak bu kadar.

Hareketlerinizi iyi planlayın. Başarısız olma korkusunu bertaraf etmeye çalışın, iletişim dilinize dikkat edin. Biri canınızı mı sıktı, cevap vermeyin bence, arkanızı dönün, yürüyün ve gidin.

Bilmem anlatabildim mi?

Herkese mutlu pazarlar dilerim.

“Bir yanlışı tekrar ediyorsan, artık o bir yanlış değil, karardır.” Paulo Coelho

20- 27 EYLÜL ARASI YÜKSELEN BURÇ YORUMLARI

KOÇ: Her türlü ikili ilişki, aşk hayatınız, evliliğiniz, iş ortaklığınız mercek altında olacak. Yeni planlar, kararlar almak isteyeceğiniz bir dönem. Hukuksal konular, davalar gündeme gelebilir. 22-26 Eylül arası Merkür/ Plüton karesi, iletişimsel gerginlikleri ortaya çıkabilir. Düşüncelerinize dikkat edin. Pesimist düşüncelerden uzaklaşın. Kardeşlerle, yakın arkadaşlarla, akrabalarla ilgili sıkıntılar yaşanabilir.

BOĞA: İş ve çalışma ortamınızda hareketlenmeler söz konusu olabilir. Yeni projeler, iş görüşmeleri gündeme gelebilir. Sorumluluklarınızın artacağı bir dönemdesiniz. Çok çalışmanız, işinizde eforunuzun artması söz konusu olabilir. 22-26 Eylül Merkür Plüton karesi maddi konularda bazı aksilikler yaşatabilir. Günlük rutinleriniz sizi yorabilir. İyi planlayın. Sağlığınıza dikkat edin.

İKİZLER: Çocukları olanlar için onların hayatıyla ilgili alınacak kararlar ve meşguliyetler gündemde olacaktır. Kimilerine yeni ilişki başlangıçları söz konusu olabilir. 22-26 Eylül Merkür- Plüton karesi aşk ilişkilerinde bazı sorunlar yaşatabilir. Sosyal hayatınızda, arkadaş ilişkilerinde, ailevi iletişimde gerginlikler ortaya çıkabilir. Gayrimenkul konularında aksaklıklar yaşanabilir. Takıntılı düşüncelere dikkat edin. Spekülatif piyasalarla ilgili yatırımlarınızda ilgili risk almayın. 

YENGEÇ: Ev, yuva, aile konuları odak noktanız olacaktır. Gayrimenkul alım satımı, ev değişikliği, ev içinde tadilat konuları gündeme gelebilir. Ebeveynlerinizle ilgili gündemler oluşabilir. 22-26 Eylül’de gerçekleşecek Merkür- Plüton karesi ailevi ilişkilerde iletişimsel sorunlar yaşatabilir. Genel olarak yaşam alanınızla ilgili bazı pürüzler ortaya çıkabilir. Sakin kalmaya özen gösterin.

ASLAN: Zihniniz bu dönem yoğun olacak. Kariyerde yeni planlar, yeni kararlar almak isteyeceğiniz bir dönem. Eğitim konularında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ticari konularda yeni imzalar söz konusu olabilir. 22-26 Eylül arası meydana gelecek Merkür- Plüton karesiyle kardeşler, yakın arkadaşlar, akrabalarla ilgili iletişimsel zorluklar yaşanabilir, ya da onların hayatında bazı problemlere dahil olabilirsiniz. Negatif düşüncelerden uzak durun. 

BAŞAK: Gelir gider dengenize çözümler aradığınız, maddi konuları önem kazandığı bir süreçtesiniz. Yeni yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Gayrimenkul konularında alım satım kiralama gibi gündemler söz konusu olabilir. 22-26 Eylül arası gerçekleşecek Merkür- Plüton karesi, iletişimsel problemleri gündeme getirebilir. Kendinizi takıntılı hissedebilirsiniz. Negatif düşüncelerden uzak kalmaya çalışın. Mesleki konularda, çalışma koşullarında da bazı zorlanmalar ortay çıkabilir.

TERAZİ: İddialı olacağınız bir dönem. Yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni imzalar atabilir, çevrenize planlarınızla ilgili bir şey duyuracak olabilirsiniz. Kimileriniz fiziksel görünüşünde değişikliğe gidebilir. 22-26 Eylül arası meydana gelecek Merkür- Plüton karesi ise tüm ilişkilerde gerginliklere sebebiyet verebilir. Evlilik, aşk hayatı, ortaklık, arkadaşlar, avukat, aile gibi yaşamınızda olan kişilerle gerginliklere açık bir süreç. Kendinizi dolduruşa getirmeyin. Sakin kalın.

AKREP: Yalnız kalmak isteyeceğiniz, içe döneceğiniz bir dönemdesiniz. Yaşamınızı gözlemleyin, harekete geçmek yerine planlarınızı gözden geçirin. Bazı dedikodular duyabilir, gizli düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. 22-26 Eylül arası gerçekleşecek Merkür- Plüton karesi iletişim sıkıntılarına yol açabilir. Ruh ve beden sağlığınıza bu günlerde özen gösterin. Düşüncelerinize dikkat edin. Sakin kalın.

YAY: Kariyere dair hedefleriniz dikkat çekiyor. Yeni kararlar alacaksınız. Yeni iş çevreleri, iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Grupsal aktiviteler, sunumlar söz konusu olabilir. Sosyalleşeceksiniz. 22 -26 arası gerçekleşecek Merkür- Plüton karesi iletişimsel problemleri gündeme getirebilir. Düşüncelerinizi pozitif tutmaya özen gösterin. Sosyal çevre ilişkileri, ikili ilişkilerde problemler çıkabilir.

OĞLAK: Kariyerde, iş hayatınızda dikkat çekeceksiniz. Yeni iş fırsatları, yeni kariyer girişimleriyle karşılaşabilirsiniz. Ailevi konular ve kararlar ön plana çıkabilir. 22-26 Eylül arsı gerçekleşecek Merkür- Plüton kare açısı iletişimde dikkate çağırıyor. Otorite figürleriyle, eş ve aileyle bazı gerginlikler yaşanabilir. Sakin ve uzlaşmacı olun. Ebeveyn sağlığına ve kendi sağlığınıza dikkat edin.

KOVA: Hayatınızda değişimler söz konusu. Yeni eğitimler, akademik konular, kişisel gelişim, iş eğitimleri mercek altında olabilir. Yurtdışı gündemleri, ticari faaliyetler gündeme gelebilir. 22-26 Eylül arası meydana gelecek Merkür-Plüton karesi, iletişimsel problemlere vurgu yapıyor. İş ve ticari konularda, aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda iletişimsel gerginlikler söz konusu olabilir. Hukuki konularda ertelemeler ve zorluklar oluşabilir.

BALIK: Maddi konular, gelir – gideriniz odak noktanız olacaktır. Eş, aile ve iş ortaklıklarında ortak para konuları ön plana gelebilir. Vergi, nafaka, tazminat, sigorta, banka kredisi gibi konularda bazı gelişmeler ortaya çıkabilir. 22-26 Eylül arasında gerçekleşecek Merkür- Plüton karesi maddi tıkanmaları gündeme getirebilir. Ruhsal, fiziksel sağlığınıza bu dönem dikkat edin. İkili ilişkilerde iletişimsel sorunlar ortaya çıkabilir, takıntılı olabilir, olayları büyütebilirsiniz.

Yazarlar

Güneş Terazi burcunda: Kıymetini bilin
Seyran Ataklı