Melih Sadıkoğlu
18 Temmuz 2020

‘Giden gider’ demek kolay


Beşiktaşta futbolcu maaşlarındaki problem geçen hafta içinde bir kez daha ortaya çıktı. İspanyol stoper Victor Ruiz, marttan beri maaşını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. Ruiz’in bir önceki hafta kulübe bu konu hakkında ihtarname çektiği biliniyordu. Yönetim açıklamasında ‘Biz görüşmek istedik ama kendisi yanaşmadı’ demeye getiriyor. Taraftar da haklı olarak ‘Fenerbahçe derbisi öncesi böyle bir şey olur mu!’ diye isyan ediyor.

Ülkemizdeki dev kulüplerimizin bir geleneksel tavrı vardır. Bunu her futbolcu takımdan ayrıldığında görürüz. ‘Burası Beşiktaş, giden gider’, ‘Burası Fenerbahçe giden gider’ ve ‘Burası Galatasaray giden gider’ gibi… Ama bu tür heybetlenmenin kulübe vereceği zarar hiç akıllara gelmez ta ki yeni yönetimler devralana kadar. Elbette bir de bunun FIFA tarafı var. Acımazlar, basarlar cezayı kalırsın!

Beşiktaş, Ruiz’de büyük zarar etmiştir. 2.5 milyon Euro’ya transfer edilen İspanyol stoperin 3 yıllık sözleşmesi varken ve Avrupa’da piyasası bulunurken siyah-beyazlı yönetim, sadece baka kaldı. Zaten borç tavan yapmış bari futbolcu satışı için maaşını alamayan oyuncularla bir anlaşmaya gidilseydi. Hiç mi aklınıza gelmedi?

Yazarlar

‘Giden gider’ demek kolay
Melih Sadıkoğlu