Gökmen Özdenak
13 Ağustos 2021

Galatasaray, mahalle takımını eledi


Galatasaray’ın bu turu ikinci maça bırakması bile ayıptı. Geçmişteki başarıları ve kazandırdığı kupalarla Türk futbolunun tanınmasında başrol oynayan bir kulübün İskoçya’nın mahalle takımı karşısında turu geçememesi zaten skandal olurdu. İstanbul’daki oyunda çok sıkıntılı dakikalar yaşadı sarı-kırmızılılar. Rövanşta takımın performansı, oyun anlayışı, hücuma yönelik aktiviteler ve gol atma becerileri çok daha iyiydi. Ancak defansın alışılmış pas hatalarına ve kademe yanlışlarına devam etmesi, Galatasaray için en büyük sıkıntıydı. Daha güçlü takımlar karşısında bu hataları yaparsanız fatura çok ağır olur.

Yeni transferlerin performanslarına farklı bir gözle baktım. Hepsinin zamana ihtiyacı var. Çünkü her zaman oyuncuların saha içindeki performansı çevresinde oynayan arkadaşlarıyla iletişimi önemlidir. Alışkanlık kazandıkça bu oyuncuların takıma daha da faydalı olacağını umuyorum.

Bu galibiyet Galatasaray’ı adına sezonun resmi maçlardaki ilk zaferi oldu. Mükemmel bir futbol olmasa da Randers ile oynanacak bir sonraki tur eşleşmesine kadar eksiklerin daha da giderileceğini düşünüyorum.

Yazarlar

Galatasaray, mahalle takımını eledi
Gökmen Özdenak