Fenerbahçe her hattı ile sahaya yayılarak yüksek konsantrasyon ve hırsla oynuyor. Oyuncular topun olduğu yere hep birlikte disiplinsizce gidip kümelenip büzülmüyor. Açık ve geniş alanda yan çizgileri boşaltmadan ve çizgileri özellikle de sol çizgiyi kullanarak oynuyor. Presli de oynayınca seyirciye çok hoş gelen futbol ortaya çıkıyor. İkinci ve üçüncü bölgede öyle bir pres yapıyor ki Fenerbahçeli oyuncular, bir boğa gibi saldırıp rakiplerine  oynayacak, nefes alacak alan bırakmıyor, rakibini adeta boğuyor. Szymanski, inanılmaz bir enerjiye sahip. Çelimsiz gibi görünse de sadece attığı gollerle değil topsuz oyunda, adam takibinde ve ikili mücadelelerde farkını gösteriyor. Formunun zirvesinde olan İrfan Can’ın takımdaki dünya yıldızlarından aşağı kalır bir yanı yok kesinlikle. 

Maça golle başlayan Fenerbahçe, ilk yarıda farkı açabilirdi. İkinci yarıya da golle başlayıp rakibin direncini kıran Fenerbahçe’nin, son düdüğe kadar oyundan düşmemesi çok değerli. Nasıl olsa farkı bulduk deyip top çevirmiyorlar, sürekli hücumu düşünüyorlar. 

Hakem Cihan Aydın’ın zamanla çok iyi bir hakem haline gelebilir. Ancak dün sahaya penaltı çalmamak için yemin etmiş gibi çıktı. İyi hakem olmak için adil karar vermekten çekinmemelisin.