Fenerbahçe klasiği oldu artık rakip alanda oyuna baskı ile başlamak. Oyunun hakimi olan Fenerbahçeli oyuncular çok gol pozisyonu da yakaladı.

Dzeko yine kaçırdı garanti golleri. Ya kaleci kurtarıyor, ya direklere takılıyor, ya dışarı atıyor... Ya da hiç olmadı rakibinin bir yerlerinden dönüyor vurduğu toplar Dzeko’nun. Şeytan bacağını kırdırmıyor Dzeko’ya! Önceki maçlarda gol atamayınca asabi olan Dzeko’nun anlaşılan kulağı çekilmiş ki bu maçta gereksiz sinirlenip arkadaşlarına ve kendine zarar vermedi.

Rakip alanda oynayan arkadaşlarını seyreden Serdar Aziz, konsantrasyon eksikliğinden rakibini kaçırdı. Livakovic de penaltı yaptırdı. Hatalı çıktı. Bu konuda çalıştırılmalı.

Fenerbahçe son birkaç maçtır sağdan Mert, soldan Ferdi ile rakip aut çizgisine inerek oynuyor. Mert haklı olarak yerleşti iyice sağ beke. Dolayısıyla önceki maçlarda tek taraflı sadece sol çizgiden Ferdi ile oynayan Fenerbahçe yok artık sahada. Hakem Cihan Aydın maçın başlarındaki avantaj oynatmadaki isteğini 90 dakikaya yayamadı. Penaltıda kesin ve emin bir kararla doğru çaldı düdüğünü. İyi çıkardı maçı. Ancak aynı Aydın, Fenerbahçeli Serdar’ın kendisini iterek kalaylamasına sesini de sarı kartını da çıkaramadı. Hiç yakışmadı bu zaafiyet Aydın’a.