Merakla beklenen Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde hakem Arda Kardeşler, ihale üzerine kalacak diye oyunu emzik zannettiğini düşündüğüm düdüğü ile sürekli keserek oynatmadı! Maçı eksiksiz bitirmek için onca sarıya rağmen cesaret yoksunluğu göstererek kızartamadı oyuncuları. Maçı hesaplarına uygun şekilde yönetmek için sahaya çıkmıştı sanki… Adeta bir trafik polisi gibi davranan Arda Kardeşler’in düdüğü bu kadar çok ağzına götürmesinde başka bir hazzı mı var? Önemli pozisyonlarda da üç maymunları oynayarak aklınca kendini, MHK’yı, TFF’yi kurtardığını mı zannetti acaba?

VAR Mustafa İlker Coşkun ile birlikte Galatasaray’ın penaltısını da çöp yaptılar. Yumruk olayından sonra bildiri okuyup ‘maçlara çıkmayız’ safsatası ederek hakemlerin liderliğine soyunan birinin, lidere yakışan hakemlik yapmasını öncelikle bilmesi gerekir.

Diğer maçlarda ise; Turgut Doman, Mert Güzenge, Burak Pekkan ve Tugay Kaan Numanoğlu çok başarılıydılar. Volkan Bayarsalan ise biraz uçmuş galiba! Kitap ‘12. Kuralı’ açıkça yazmış ama Bayarslan sahada faulleri kafasına göre tekrar yazıyor gibi!

Bahattin Şimşek’i FIFA olduğu için tebrik ediyorum. Aşırı heyecanlı, çok sevinçli haklı olarak. Ama son maçlarda iyi değil Şimşek… Kadir Sağlam’ı da tebrik ediyorum. FIFA oldu ama kokart baskısına girmiş şimdiden. Ümit Öztürk ve Ali Şansalan ise devrini tamamlamışlar artık. Sahada hakemlik değil doğaçlama yapıyorlar adeta.