Cumhuriyetimizin 100. yılını bazıları gibi görmezden gelmedim. Tabii ki büyük bir coşkuyla kutladım. Ama ne yazık ki gölge düştü. TFF büyük bir rezilliğe imza atarak, Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanacağını açıkladı. Bu rezilliğin baş aktörleri ise biraz itiraz eder gibi oldular ama fazla sesleri çıkmadığı için 100 yılın rezaleti devam ediyor. Yıldızlı davetiye bile gönderseler zaten gitmem de, televizyondan da seyretmeyeceğim. Bu ayıp ve rezalete ortak olmayacağım. Ben Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Süper Kupa maçını izlemek istiyorum, Arap kupasını değil!

Tek adam rejiminde yaşadığımız için ancak oradan gelebilecek bir emir ile bu rezaletten vazgeçilebilir. Bunun da olacağını hiç sanmıyorum. Ama iki kulübümüze de naçizane bir önerim var. En azından bunu yapabileceklerini umut ediyorum.

Her iki takım da maça üzerinde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Türk Bayraklı resimlerinin olduğu simsiyah formalarla çıksınlar. Ne sarı-kırmızı, ne sarı-lacivert forma olmasın. Ya da tamamen kırmızı-beyazdan oluşan forma ve Atatürk resimlerinin olduğu formalarla oynansın. Bıktık artık ama maalesef Cumhuriyet ve Atatürk alerjileri devam ediyor ve vazgeçmeyecekler de. Süper Kupa, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışmadı ama Türkiye 100 yılı ve Arap Baharı’na yakışacak galiba.