Ahmet Hamdi Çamlı’yı tanırsınız...

Hatırlayamadınız mı? Kod adı “Yeliz” desem; gördünüz mü hemen bildiniz! TBMM’de oturumlar sırasında telefonuyla gizlice görüntü çekip “Yeliz” takma adıyla yayımlarken yanlışlıkla kendi görüntüsünü yayına verince yakalanmış, kod adı da yapışıp kalmıştı!

Bu muhterem zat, şu sıralar milletvekili de değil; bu nedenle “Yeliz” adıyla Meclis’ten yayın yapamıyor... Ama bol keseden palavra atmayı, Cumhuriyete ve kurucularına kin kusmayı sürdürüyor.

Geçenlerde, kendisine pek yakışan bir kanalda yine aynı yeteneğini konuşturdu; mesela, Türkiye’yi İsrail’e ambargo uygulamadığı için eleştirenlere ağız dolusu bir “alçak” deyişi vardı ki, görülmeye değerdi yani! Ancak, bir sonraki açıklaması tarihe geçecek denli muhteşemdi, şöyle dedi:

- Orta Doğu’yu bu hale CHP getirdi. Yapılan her zamda CHP’nin payı var. Bu aklın dedeleri bu ülkede ihanet etmemiş olsaydı 40 liraya benzin alır mıydık?

Şu Zekanın pırıltısına hayran olunmaz mı dostlar! Aklıma yıllar önce bu süper vekil eskisi ile ilgili kaleme aldığım yazım geldi; paylaşayım ki analar ne büyük cevherler doğuruyormuş görün...

İngiliz at arabasına beygir olanlar!

AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı (kod adı Yeliz) programa katıldığı bir yerel TV’de muhalefete, daha çok da CHP’ye yüklenirken boyundan büyük laflar etti. Tarih bilgisi de hiç mi hiç olmayınca sapla samanı birbirine karıştırdı. CHP’nin 100 yıldır iktidarda olduğunu anlatan, “devletin içine yerleştiğini” savunan bu arkadaş konuşmanın “şehvetine” fazla kapılmış olsa gerek ki şu masalı anlattı:

-Bunlar, milletin ahlakını bozdular. 1909, Sultan Abdülhamit halledilmiş. Bir kısım Osmanlı vatandaşı Londra’dan İstanbul’a gelen İngiliz Büyükelçisini karşılamaya gidiyorlar Sirkeci Garı’na. Büyükelçinin arabasındaki atları söküp kendileri giriyorlar ve büyükelçiyi Tarlabaşı’ndaki İngiliz Büyükelçiliği’ne kadar getiriyorlar. Beygir yerine çekiyorlar. Onların torunları bunlar. İngiliz at arabasına beygir olan insanların torunları bunlar. 

Çamlı, yakın tarihi bir nebze olsun bilseydi, anlattığı hikayenin nerelere dokunacağını çok iyi bilirdi! Böyle bir düşüklük, böyle bir alçaklık yaşanmışsa mutlaka belgesi, bilgisi olması gerekir. Ama varsayalım ki birileri bu beygirliği yaptı...

O zaman bu herif-i naşerifleri İngiliz Muhipleri Derneği’nde (İngiliz sevenler) araması gerekmiyor muydu? Bilindiği üzere bu derneğin 1 numaralı kurucusu 1922’de İngiliz Malaya Zırhlısıyla memleketten kaçan Padişah Vahdettin’di!

Sonracığıma, hemen ardından büyük zafer sonrası ardına bakmadan Yunanistan’a kaçan, orada gazete çıkarıp “Allah’ım beni Türklükten azad et” diye yalvarışta bulunan, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının idam fetvasını kaleme alan Mustafa Sabri isimli eski şeyhülislam vardı mesela!

Damat Ferit Paşa haini vardı örneğin; padişah adına İngilizlere gidip, “20 yıl süreyle Birleşik Krallığın mandası olmak istediklerini” arz edip, şefaat dilenen sadrazam kılıklı soytarıdan söz ediyorum!

-Daha bitmedi!

CHP Kuvayı Milliyedir!

İngiliz Muhipleri Derneği ise ihanetin odak noktasıydı!

İdam fetvalarına imza atan Şeyhülislam Dürrizade Abdullah alçağı, Artin kod adlı “gazeteci” sıfatlı, Damat Ferit hükümetinde İçişleri Bakanlığı yapmış, Kuvayı Milliyecilere “haydut sürüsü” diyen Ali Kemal, şairlik yeteneğini güce taptığı için satılığa çıkarmış Cenap Şahabettin, İskilipli Atıf, Rahip Frew, Mevlanzade Rıfat gibiler tüm melanetlerini bu dernek vasıtasıyla ve oralardan emir alarak yerine getiriyorlardı!

Tabii ki Hürriyet ve İtilaf Partisi’ni, Prens Sabahattin isimli soysuzun kurduğu “İngilizden daha İngilizci olduğunu kapitülasyonların kaldırılmasına şiddetle karşı çıkarak” gösteren Ahrar Partisi’ni asla unutmamak gerekiyor!

Sakarya Savaşı esnasında askerden firar eden, eşkiyalığa soyunan  ”asker kaçakları”nı da deftere yazmak şart!

-İşte yukarıda yalnızca birkaçının ismi zikredilen zevat, dernek ve parti ile eşkiyanın torunlarıdır bahsettiği olsa olsa!

İstanbul’da bu faziletsiz, haysiyetsiz, karaktersiz girişimler iğrenç biçimde sürdürülürken, Anadolu’da bir büyük önderin yönetiminde Kuvayı Milliyeciler çoban ateşlerini büyütmek, vatanı işgalden kurtarmak için canlarını dişlerine takmış savaşıyorlardı!

-O Kuvayı Milliye hareketi daha sonra Cumhuriyet Halk Fırkası adını alacaktı!

Bu iftiraların mumu bile utancından yanmaz!

Ahmet Hamdi Çamlı isimli milletvekili, önce yakın tarihi öğrenmeli!

Bunun için en iyi başlangıç ise Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün NUTUK isimli büyük eserini okumak olmalı. Oradaki, tek bir tanesi dahi çürütülememiş belgeleri tek tek incelemeli.

-Sonra da başta Atatürk olmak üzere o kahramanlardan özür dilemeli!

Bu, benim olmayacağını adım gibi bildiğim temennim tabii! “CHP, ülkeyi 1950’ye kadar silahla yönetti” yalanını söyleyen kişiden böyle bir şey beklemek abestir. Aynı zat, Cumhuriyete ve onu kuran partiye ve kuruculara karşı öylesine nefretle dolu ki şöyle bir cümle bile kurmaktan sıkılmıyor:

-Sen bana desen ki ağabey ‘Ben, bu huyumu beğenmiyorum’ vallahi, billahi, tallahi o senin kendi beğenmediğin, kendine ait o huyunda bile CHP’nin parmağı var.

Diyeceksiniz ki, “değer mi öyleyse köşeni bunun için doldurmaya?” Bunu ben de düşündüm aslında ama meydanı boş bulup iyice yalanlara gark olmalarına yüreğim elvermedi...

-Bakarsınız bir şeyler öğrenir, utanırlar!